Райківці

Ра́йківці село в Україні, у Гвардійській сільській територіальній громаді Хмельницького району Хмельницької області. Населення становить 1476 осіб.

село Райківці
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Хмельницький район
Громада Гвардійська сільська громада
Основні дані
Населення 1476
Площа 1,93 км²
Густота населення 764,77 осіб/км²
Поштовий індекс 31356
Телефонний код +380 382
Географічні дані
Географічні координати 49°19′37″ пн. ш. 26°45′23″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
308 м
Місцева влада
Адреса ради 31356, Хмельницька обл., Хмельницький р-н, с. Райківці, вул. Подільська, 71
Карта
Райківці
Райківці
Мапа

 Райківці у Вікісховищі

Літопис

Райківці належали до пол. XVII ст до Гербуртів, пізніше до Калиновських гербу Калинова, ще пізніше до Тадеуша Грабянки. Певний час Райківці, під заставу належали Онуфрію Морському, а в 1781 знову Грабянці. Від Грабянок Райківці перейшли до Мстислава Скібневського (1834—1902) разом з Андрійківцями, Розсоша і Вовківцями.

Райківецький замок відомий тим, що Маріанна з Конєцпольських Грабянка сама оборонялася в ньому проти татар.

В 1775 році в Райківцях у Тадеуша Грабянки гостювали граф Каліостро і берлінський масон Бруморе (Людвік Йозеф Філіберт де Морво). Проживали вони в Райківецькому замку і там весь час проводили алхімічні досліди, кінцевою метою яких було золото (Др. Антоні Роллє).

У Райківцях був оборонний замок. Один з останніх володарів Райковець, наслухавшись оповідок про алхімічні спроби, наказав зрівняти замок з землею, від нього залишилось лише кілька старих дерев.

1887 року в Райківцях було 138 будинків і 891 мешканців. Церква побудована 1772 р. — мала 827 прихожан.

Особистості

Проблеми села

У селі розміщена виправна колонія РВК-78. Останнього часу на її території розвинулося надзвичайно шкідливе виробництво: пінопласт, переплавлення пет-пляшок. Це все убиває навколишню природу, калічить людей. Під загрозою зникнення одне із тюльпанових дерев, занесених у Червону книгу України.

Галерея

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.