Регіональна економіка

Регіональна економіка — система суспільних відносин, що історично склалася у межах областей держави і являє собою сукупність взаємопов’язаних утворень та зв’язків, які забезпечують її стійкість і цілісність на макро- й мікрорівнях.

Економічна наука
Категорія • Портал

Основні параметри

Вивчення територіальної організації виробництва.

Аналіз економічних процесів та явищ, які пов'язані з ринковим розвитком господарства різних регіонів та їх включення у єдиний економічний простір.

Історичні аспекти

Регіональна економіка як наука виникла у США в 50-х роках 20-го сторіччя на межі поєднання економічної теорії та економічної географії. Засновником цієї науки вважається Волтер Айзард.

Розвиток в СРСР

На території колишнього СРСР регіональна економіка почала розвиватися в 60-х роках як підгалузь економічної науки, яка вивчає економічний розвиток регіонів для кращого регіонального розміщення народного господарства.

Мета

Головним завданням регіональної економіки є наукове обґрунтування раціонального розміщення підприємств народного господарства.

Джерела

Література

  1. Голіков А. П. та ін. Вступ до економічної і соціальної географії. — К.: Либідь, 1996.
  2. Єпіфанов А. О., Сало І. В. Регіональна економіка. — К.: Наукова думка, 2000.
  3. Пістун М. Д. Основи теорії суспільної географії — К.: Вища школа, 1996.
  4. Топчієв О. В. Основи суспільної географії — Одеса: Астропринт, 2001.
  5. Шаблій О. І. Суспільна географія — Львів: Львівський національний університет, 2001.
  6. Шаблій О. І. Основи загальної суспільної. — Львів: Видавництво Львівського національного університету, 2003.
  7. Пак Н. Т. Регіональна економіка   — Львів: Львівська державна фінансова академія; Видавництвово Львівської політехніки, 2015.  
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.