Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди»

Верхньодністро́вські Бески́ди регіональний ландшафтний парк в Україні. Об'єкт природно-заповідного фонду Львівської області.

Регіональний ландшафтний парк
«Верхньодністровські Бескиди»
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
В околицях села Велика Лінина
В околицях села Велика Лінина
49°18′38″ пн. ш. 22°46′18″ сх. д.
Розташування:  Україна,
Львівська область
Старосамбірський район
Найближче місто: Старий Самбір
Площа: 8356 га
Заснований: 8 жовтня 1997 р.
Керівна
організація:
Львівська обласна рада
Країна  Україна

 Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди» у Вікісховищі

Розташований у південно-західній частині Львівської області (в межах Старосамбірського району), біля кордону з Польщею, в однойменній частині гірського масиву Східних Бескидів.

Створений з метою збереження у верхів'ї басейну Дністра природних територіальних комплексів, цінних у науково-природничому, рекреаційному й туристичному напрямках. Дирекція ландшафтного парку перебуває у місті Старий Самбір, на вулиці Дрогобицькій, 2.

Площа природоохоронної території — 8356 га. Створений 8 жовтня 1997 року на землях ДП Старосамбірський лісгосп (Головецьке, Мшанецьке та Старявське л-ва, кв. 37-58, 64-75, Спаське л-во, кв. 1-14).

Ландшафт

Рельєф місцевості гірський. Парк розташований у межах висот 600—1022 м над рівнем моря. Територія пролягає Магурським (730 м), Оровим (762 м), Магуро-Лімнянським (1022 м) хребтами. Їхня протяжність становить близько 10 км. Гребені хребтів хвилясті, крутизна схилів 15—25˚. Найбільшої висоти сягає гора Магура-Лімнянська — 1022 м над рівнем моря.

Хребти поміж собою розділені поздовжніми долинами річок Лінинка, Мшанка, Тисовиця. Основні типи ґрунтів дерново-підзолисті та гірсько-підзолисті.

Флора

Панівними типами рослинності в ландшафтному парку є листяні, хвойно-листяні ліси та післялісові луки. Завдяки «дощовій тіні» у верхів'ї басейну Дністра існують сприятливі екологічні умови для росту ялиці, яка формує змішані з буком, а іноді й чисті, деревостани.

У районі ландшафтного парку традиційно розвивалося гірське тваринництво. Через нестачу кормової бази букові ліси часто трансформувалися у післялісові луки та пасовища. У місцях припинення випасу луки заростають березою, ялівцем звичайним, вербою козячою та іншими піонерськими видами.

Загалом тутешня флора налічує приблизно 600 видів судинних рослин. У лісах природного походження трапляються такі рідкісні види, занесені до Червоної книги України, як лілія лісова, беладонна звичайна, цибуля ведмежа, плаун колючий.

Фауна

У лісах парку поширені характерні для Верхньодністровських Бескидів види тварин: гадюка звичайна, мідянка, саламандра плямиста. З рідкісних птахів поширені підорлик малий, пугач, лелеки білий та зрідка чорний.

Серед великих ссавців у ландшафтному парку трапляються олень благородний та козуля європейська. Зрідка вовк і куниця лісова.

Перспективи розвитку

У травні 2011 року Інститут екології Карпат НАН України виступив з ініціативою створення транскордонної природоохоронної території на основі ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди» й «Ґури Слонне» з польського боку.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.