Реувен Дін Ель

Дін-Ель (Діне́ль) Реуве́н (івр. ראובן דינאל; 22 жовтня 1956, Вільнюс, Литовська РСР, СРСР 27 лютого 2016, Ізраїль) — ізраїльський дипломат і розвідник українського походження.

Реувен Даніель
івр. ראובן דינאל
Народився 22 жовтня 1956(1956-10-22)
Вільнюс, Литовська РСР, СРСР
Помер 27 лютого 2016
Нагарія, Acre Subdistrictd, Північний округ
Поховання Нагарія, Ізраїль
Громадянство  СРСР Ізраїль
Національність єврей
Діяльність політик
Відомий завдяки Дипломат
Заклад Моссад
Посада Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні
Термін 2011-2014
Попередник Зіна Калай-Клайтман
Наступник Еліав Бєлоцерковські


Життєпис

Народився в 1956 році у Вільнюсі (Литва). Батько родом з міста Комарно Львівської області, мати з Одеси. Батьки після війни переїхали до Вільнюса.

У 1969 році переїхав в Хайфу (Ізраїль).

Випускник Хайфського університету (факультет політології та міжнародних відносин) та Вищої військової академії ЦАХАЛа.

У 1976—1991 рр. служив у ЦАХАЛі, в тому числі в елітному підрозділі військової розвідки АМАН. Закінчив армійську службу в званні підполковника.

На початку 1990-х років був у складі дипломатичної місії Ізраїлю в Російській Федерації. Він займав посаду радника посольства в Росії, будучи підполковником Моссад.

У 1995 році його затримали в Москві під час отримання таємних слайдів території близькосхідних країн із Центра космічної розвідки ГРУ, і він був оголошений персоною нон ґрата в Росії.

Після повернення в Ізраїль працював в розвідці. Працював в службі по зв'язкам з євреями країн СНД «Натів». У 2009 році його призначили послом Ізраїля в Туркменистані. Але проти цього виступили Росія та Іран. У зв'язку з чим Ізраїль замінив його кандидатуру.

Працював Заступником гендиректора управління портів при міністерстві транспорту Ізраїлю з питань міжнародної співпраці. Був керівником робочої групи із співробітництва в транспортній сфері Ізраїлю з Україною.

З 23 серпня 2011 по 2014 рр. Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Києві (Україна)[1][2].

27 лютого 2016 року — помер від онкологічного захворювання на 60-му році життя[3].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.