Референдум про незалежність Нагірно-Карабаської Республіки

Референдум про незалежність Нагірно-Карабаської Республікиреферендум з питання незалежності Нагірного Карабаху від Азербайджану, який відбувся 10 грудня 1991 року . Проходив на території колишньої Нагірно-Карабахської Автономної Області, прилеглого Шаумянівського району і частини території Ханларского району Азербайджанської Республіки. За незалежність НКР, згідно офіційно оприлюднених даних, проголосували 99.98% від тих, хто мав право голосу і взяв участь у голосуванні. Цей референдум бойкотувався азербайджанським населенням Нагірного Карабаху, що, згідно перепису 1989 становило близько 21% населення тодішньої Нагірно-Карабаської Автономної Області.[1] Референдум був проведений без згоди Азербайджанської Республіки і не визнаний на міжнародному рівні державами-членами ООН.

Референдум про незалежність Нагірно-Карабаської Республіки
10 грудня 1991 року
«Чи згодні Ви, щоб проголошена Нагірно-Карабаська Республіка була незалежною державою, що самостійно визначає форми співпраці з іншими державами і співдружностями?»

Підготовка, проведення та підбиття підсумків референдуму здійснювалися відповідно до «Тимчасового положення про проведення референдуму Нагірно-Карабахської Республіки». Рішення вважалося прийнятим, якщо за нього проголосує не менше 2/3 виборців при явці не менше 50%.

Бюлетені містили питання вірменською, азербайджанською та російською мовами, а також слова «ТАК» і «НІ» (небажане треба було закреслити).

На думку німецького дослідника Йоханнеса Рау, в зв'язку зі складною ситуацією безпеки і репресіями проти етнічно азербайджанського населення, даний референдум не може вважатися легітимним[2]

Примітки

  1. Всесоюзная перепись населения 1989 года.Распределение городского и сельского населения областей республик СССР по полу и национальности Демоскоп
  2. J. Rau. Der Berg-Karabach-Konflikt zwischen Armenien und Aserbaidschan. Ein kurzer Blick in die Geschichte. — Berlin : Verlag Dr. Köster, 2008. — ISBN ISBN 978-3-89574-629-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.