Рибальський острів

Риба́льский о́стрів (також Риба́льский півострів) — півострів, розташований в середній течії Дніпра в межах міста Києва. Останець колись довгої коси, що була лівим берегом річки Почайни, відокремлюючи її від Дніпра.

Рибальський острів
Рибальський острів

Рибальський півострів з вантового мосту.
Загальна інформація
50°28′45″ пн. ш. 30°31′55″ сх. д.
Країна  Україна
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
Карта
Рибальський острів
Рибальський острів (Київ)
Проєкт «Київ-Сіті».

Обмежений Дніпром і Гаванню — штучною затокою, яку облаштували для потреб київського порту у 18971899 роки з використанням русла Почайни. Назва півострова походить від поселення рибалок, що існувало на Оболоні у XVIII—XIX століттях. У 1920—30-ті роки тут утворилася промислова зона, найвідомішим підприємством якої є суднобудівний Кузня на Рибальському. На березі гавані у Парку моряків на постаменті встановлений корабель-пам'ятка «Желєзняков». Попри те, що дана місцевість є півостровом, загальновживаною назвою є саме «Рибальский острів»[1]

У 1926—1930 роках за проєктом Б. Доманського та М. Паруснікова на Рибальському півострові спорудили Київську районну електростанцію (КРЕС, пізніше — ТЕЦ-2, СТ-2) потужністю 21,3 МВт.

Наприкінці 1930-х років верф заводу «Ленінська кузня» була реконструйована. Після Другої світової війни, під час якої верф і завод дуже постраждали, була проведена реконструкція, а в 1961 році побудована нова гавань із річковим портом. 1963 року до півострову проклали вантовий міст.

На Рибальському острові розташовані причали Київського порту та Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Примітки

Джерело

  • Київ. Історична енциклопедія. 1917—2000 роки.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.