Саяна

Саяна (санскр. सायण, Sāyaṇa IAST, розум. В 1387) та Саяначарья (Sāyaṇācārya IAST) - відомий коментатор Вед. Процвітав при царі Буккі I і його спадкоємця Харіхаре II, в Віджаянагарской імперії на півдні Індії. Був сином Маяни і учнем Вішну Сарваджни і Самкарананди. Більше сотні праць приписується Саяне, серед них коментарі майже на всі частини Вед; деякі з роботи були вже дописані його учнями, а частина написана ним разом з братом Мадхава, або Відьяранья-сваміном.

Індуїзм
Категорія • Портал

Роботи Саяни

Головною працею Саяни є його Ведартха-Пракаша, чи коментар на Веди. Його коментар на Ріг-веду було видано Максом Мюллером в 1849-1875 рр.. Основна частина коментарю написано мабуть Саяном, але робота також включає вставки його брата Мадхави, та доповнення його учнів і пізніших авторів, які писали під ім'ям Саяни. У результаті «Саяна» або «Саянамадхава» відноситься за угодою до колективного авторству даного коментаря, як до єдиного цілого без виключення яких-небудь шарів.

Саяна також написав і менш значущі керівництва, серед них Судханідхі, пояснює такі галузі знання як Праяшчіта (спокута), Яджнатантра ( ритуал), Мета життя (допомога людині в його зусиллях), Аюрведа (медицина) , Санг-сара (музика), Дхатувріддхі (граматика).

Видання

  • Max Müller,Rig-Veda Sanskrit-Ausgabe mit Kommentar des Sayana (aus dem 14. Jh. N. Chr .), 6 vols., London 1849-75, 2nd ed. in 4 vols. London 1890 ff.
  • Rgveda-Samhitā Srimat-sāyanāchārya virachita-bhāṣya-sametā IAST, Vaidika Samśodhana Mandala, Pune-9 (2nd ed. 1972)

Література

  • BR Modak, Sayana, Sahitya Akademi (1995), ISBN 8172019408.
  • Siddhanatha Sukla The Rgveda Mandala III: A critical study of the Sayana bhasya and other interpretations of the Rgveda (3.1.1 to 3.7.3) (2001), ISBN 8185616736.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.