Сволвер

Сволвер (норв. Svolvær) — адміністративний центр комуни Воган, фюльке Нурланн, Норвегія. Населення міста становить 4230 жителів (2012 рік).

Місто
Сволвер
норв. Svolvær

Координати 68°14′ пн. ш. 14°34′ сх. д.

Країна Норвегія
Фюльке Нурланн
Комуна Воган
Дата заснування 1918
Площа 2,17  км²
Висота центру 3 ± 1 м
Географічна зона Еуствогьой
Офіційна мова нейтральна форма
Населення 4230[1]  (2012)
Густота населення 1949,3  осіб/км²
Катойконім бук. svolværing[2]
нюн. svolværing[2]
Міста-побратими Анкона
Часовий пояс UTC+1
Поштовий індекс 8300
GeoNames 3135020
OSM 408481 ·R (Vågan)
Офіційний сайт vagan.net
Сволвер
Сволвер (Норвегія)

Сволвер був відділений, як місто і окрема комуна, від комуни Воган в 1919 році, але потім назад увійшов до складу Вогана 1 січня 1964 року.

Історія та економіка

Церква в Сволвері

Перше міське поселення відоме в Північній Норвегії, Вогар (норв. Vågar) був розташований у вузькій природній гавані біля Кабельвога на південь від Сволвера. Вогар згадується в книзі «Коло Земне» і можливо був заснований раніше 800-х років. Перша церква, побудована в Північній Норвегії була, найбільш ймовірно, побудована тут приблизно 900 років тому. Найбільший вилов тріски взимку завжди був найбільш важливою економічною основою для міста, в даний час також дуже важливі рибні ферми (лосось), а також компанії Secora і Lofotkraft. Сволвер отримав самоврядування в 1919 році, проте пізніше був об'єднаний із сусідньої комуною в 1964 році. Міське управління було проголошено знову в 1996 році. Туризм є все більш і більш важливим, і Сволвер є транспортним вузлом і улюбленим місцем відправлення для туристичних екскурсій по островах. Приблизно 200 тис. туристів відвідують Сволвер кожен рік. Новий 10-ти поверховий комбінований культурний центр і готель на 1160 номерів був відкритий у березні 2009 року. У Сволвері знаходиться кілька художніх галерей (, ). У місті знаходиться музей Другої світової війни — Lofoten Krigsminnemuseum (). Оглядові екскурсії із спостереження за косатками відправляються із Сволвера пізньої осені та взимку. Човнові екскурсії до найближчої протоки Рафтсундет і його відомого «відгалуження» — Тролльфьорда також відправляються із Сволвера.

Транспортне сполучення

Гавань Сволвера
Вид на Сволвер з гавані для поромів

Частина міста побудована на маленьких островах, з'єднаних мостами. Біля міста знаходиться регіональний аеропорт Сволвера в Хелле, а також порт для Хуртігрутена. Поромне сполучення налагоджено із Скутвіком в Хамарьой, а човновий експрес ходить в Буде. Траса Лобаста була офіційно відкрита 1 грудня 2007 року, з'єднавши Сволвер з материком і аеропортом Харстад/Нарвік в Евенесі. Регулярні рейсові автобуси відправляються в Евенес (3 години) та Нарвік (4 години 15 хв). Човнове сполучення налагоджено із сусіднім мальовничим островом Скрова, де відкриваються чудові види з пагорба в усіх напрямках.

Розташування та клімат

Сволвер розташований у Лофотені на південному березі острова Еуствогьой, що омивається морем, з півдня і з горами в північній частині. Найвідоміша гора, Сволвергейта (Svolværgeita), була вперше підкорена у 1910 році. Сволвер частково розташований на маленьких островах, таких як Свіньоя, з'єднаних з основним островом дорогою через міст Свіньоя. Захищена горами із заходу і півночі, територія Сволвера має менш туманну і вищу денну температуру влітку, ніж західна частина Лофотена, але деякі гори, в той же час, створюють більш масивний орографічний рівень опадів в дощові дні (). Опади найбільш високі восени і взимку, середній рівень у жовтні в три рази вище, ніж у червні.

Клімат Сволвер (останні 10 років)
Показник Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Черв. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист. Груд.
Середній максимум, °C 2 1 1 4 8 12 16 14 11 7 5 3
Середній мінімум, °C −1 −2 −1 2 6 9 12 12 9 6 3 1
Джерело: Storm Weather Center 11.12.2009

Міста-побратими

Сволвер, червень 2005 року Сволвер близько 1890 року Гавань Сволвера («From Svolvær harbor») —

картина Гуннара Берга,
який народився в Сволвері

Примітки

  1. Statistisk sentralbyrå (11 вересня 2012). Tettsteder. Folkemengde og areal, etter kommune. (норв.). Процитовано 8 жовтня 2013.
  2. http://www.sprakradet.no/sprakhjelp/Skriverad/navn-pa-steder-og-personer/Innbyggjarnamn/

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Сволвер

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.