Сонце (геральдика)
Сонце — одна з фігур, яка часто використовується в геральдиці. Є негеральдичною фігурою і відноситься до природних фігур геральдики. Нерідко застосовується зображення висхідного або призахідного сонця. Сонце, поставлене у верхній правий кут означає сонце, що сходить; поставлене в лівий верхній кут — призахідне сонце. Полуденне сонце позиціонують в середині щита. Найчастіше диск сонця має риси людського обличчя.
Як правило, в геральдиці зображення сонця тинктуровано кольором металу — золота або срібла. Кількість променів може бути різною, але не більше 16. Промені бувають прямі і хвилеподібні, на деяких зображеннях вони чергуються. Якщо промені прямі, то це сонце — сяюче, якщо ж промені хвилеподібні, то це сонце — палаюче.
Під назвою Біле Сонце відоме сонце білого кольору з 12 променями на синьому тлі, що було гербом Китаю з 1911 по 1949. Починаючи з 1949 року, це зображення сонця залишилося на гербі і прапорі Тайваню. Зображення сонця знаходиться на державних прапорах Непала, Аргентини, Казахстана, Курдистана, Македонії, Уругваю, Малайзії, Філіппін, Японії, а також на прапорі Тибета. Крім цього, Сонце можна побачити на нинішніх і колишніх державних гербах ряду країн: Аргентини, Болівії, шахського Ірану, Ліберії, Малайзії, Малі, Непала, соціалістичної Румунії, Уругваю, Еквадора.
В Україні сонце є історичним символом історико-географічної області Поділля, у зв'язку з чим присутнє на гербах Хмельницької та Вінницької області, а також міст, які входять у цей регіон.
Галерея
Герби
- Герб Ладижина
Прапори
- Прапор Перу 1822 року
- Прапор Аргентинської конфедерації
- Прапор Македонії
Див. також
Посилання
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Сонце (геральдика)