Сорокопуд білолобий

Сорокопуд білолобий[2] (Lanius nubicus) — вид горобцеподібних птахів родини сорокопудових (Laniidae).

?
Сорокопуд білолобий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Сорокопудові (Laniidae)
Рід: Сорокопуд (Lanius)
Вид: Сорокопуд білолобий
Lanius nubicus
Lichtenstein, 1823

Мапа поширення виду
     літній      зимовий
Посилання
Вікісховище: Lanius nubicus
Віківиди: Lanius nubicus
ITIS: 560730
МСОП: 22705099
NCBI: 276759

Поширення

Вид поширений на півдні Балканського півострова (Північна Македонія, південь Сербії, Болгарії, північ Греції), на Близькому Сході (захід і південь Туреччини, Кіпр, Сирія, Ліван, Ізраїль, Йорданія), заході Ірану та півночі Іраку. На зимівлю мігрує в Африку (екорегіон Сахель) та на південь Аравійського півострова. Бродяжні птахи спостерігалися в Західній Європі, на Кавказі та Середній Азії. Середовищем проживання є відкритий ліс із кущами та поодинокими великими деревами.

Опис

Птах завдовжки 17-18 см, вагою 15-30 г. Верхня частина тіла чорна. Плечі білі, так само як і основа махових пір'їн. Нижня частина тіла біла, бічні сторони оранжево-коричневого або червонувато-коричневого кольору. Маленька, з плоским лобом голова має чорно-біле оперення. Маківка і потилиця чорні, лоб, щоки і шия білі. Тонка, чорна смуга проходить через очі. Довгий хвіст чорного кольору. Очі і дзьоб чорні. Ноги сірі.

Оперення верхньої частини тіла самиць чорно-коричневого кольору, біле оперення плечей і крил значно менше ніж у самців. Іржаво-червоне забарвлення бічних сторін тіла непримітна і пізнавана тільки поблизу.

Спосіб життя

Воліє природні відкриті ліси з чагарниками та галявинами, обирає великі окремі дерева. Живиться комахами, іншими безхребетними та дрібними хребетними, такими як ящірки та дрібні птахи. Це моногамний птах. Гніздо будують обидва птахи з пари. Сезон розмноження — з квітня до середини червня. Гніздо розташоване в розвилці гілки або на бічній гілці дерева, іноді в густому (часто колючому) кущі. Кладка складається з 4–6 яєць.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Lanius nubicus: інформація на сайті МСОП(версія 2020.3) (англ.) 22 грудня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.