Старовойт Андрій Петрович

Старовойт Андрій Петрович (Ши Яньу, кит. 释延吾, пін. Shì Yánwú;[1][2] нар. 20 листопада 1972(19721120), Київ) — засновник першого українського виду спорту фрі-файту, президент Міжнародної та Всеукраїнської федерацій «Фрі-файту», майстер тайцзіцюань і традиційного шаоліньського кунгфу. Голова Правління багатогалузевого об'єднання «Пересвіт», президент спортклубу «Пересвіт», засновник та Вчитель школи бойових мистецтв «Пересвіт», є ідейним лідером «Політичного об'єднання „Пряма дія“».[3]

Старовойт Андрій Петрович
Загальна інформація
Громадянство  Україна
Народження 20 листопада 1972(1972-11-20) (49 років)
Київ, Українська РСР, СРСР
Спорт
Вид спорту Бойові мистецтва
Участь і здобутки

Загальні відомості

Андрій Петрович Старовойт є творцем українського виду єдиноборств — «фрі-файт» (англ. free fight — вільний бій). У 2001 році під його керівництвом створена Міжнародна федерація бойових мистецтв «Фрі-файт». У 2004 році заснована Всеукраїнська федерація фрі-файту та контактних єдиноборств. Сьогодні Федерації успішно проводять турніри з фрі-файту в Україні та за кордоном.

З 1998 року Андрій Старовойт регулярно відвідує відомий своєю школою бойових мистецтв монастир Шаолінь у Китаї. Під керівництвом останнього настоятеля Шаоліню з бойових мистецтв Юй Куа Чена Андрій Петрович засвоїв стародавні практики цигун, а також став послідовником давньої класичної традиції тайцзіцюань.

Біографія

Народився (20 листопада 1972 р.) і виріс у селищі Коцюбинське Київської області в сім'ї робітників. Батько — Старовойт Петро Федорович, мати — Старовойт Галина Григорівна.

У 1989 році закінчив середню школу.

19891990 рр. — Київська Театр-студія естрадних мініатюр (актор-стажер).

У 1993 році закінчив Київське естрадно-циркове училище за спеціальністю «артист цирку спортивно-акробатичного жанру».

Після отриманої травми не зміг продовжити кар'єру циркового артиста. Розробив свою систему провадження охорони й у 1994 році створив охоронну фірму «Пересвіт».

Вивчив та досяг майстерності в різних стилях бойових мистецтв (карате, джиу-джитсу, тхеквондо, ушу), а також у боксі. Вивчаючи основні стилі єдиноборств, створив нову систему ведення бою — фрі-файт, поєднуючи найкращі прийоми і техніки, представленні в бойових традиціях світу.

У 1997 році відкрив спортивний клуб «Пересвіт».

У 1998 році відправився в Китай, де вивчав кунгфу і тайцзіцюань у монастирі Шаолінь.

У 2001 році реєструє Міжнародну федерацію бойових мистецтв «Фрі-файт» і починає систематичне проведення Міжнародних турнірів честі з фрі-файту в київському Палаці спорту.

У 2004 році реєструє Всеукраїнську федерацію фрі-файту та контактних єдиноборств. Цього ж року закінчив Національну академію державного управління при Президенті України, спеціальність «Філософія державного управління».

У 2006 році став почесним монахом храму Шаолінь.

У 2006 році учні і близьке оточення, базуючись на ідеології об'єднання «Пересвіт», головою якого також є Андрій Петрович Старовойт, створюють політичну партію «Пряма дія».

2008 рік — отримав звання майстра з шаолінського кунгфу, тайцзіцюань і уданського стилю («удан саньфен», 武当三丰).

Спортивний клуб «Пересвіт»

Спортивний клуб «Пересвіт» було створено в 1997 році в селищі Коцюбинське Київської області. З часом клуб сформувався у Школу бойових мистецтв зі своїм інститутом наставництва.

У стінах Школи була створена система ведення бою фрі-файт, офіційно зареєстрована в Україні як вид спорту в 2004 році. На 2009 рік Всеукраїнська федерація фрі-файту та контактних єдиноборств зареєструвала 16 обласних організацій. Виховання спортсменів проводиться за спеціальною системою, що містить у собі як фізичний, так і патріотично-духовний компоненти.

Детальніше у статті Фрі-файт

Ціґун

З 2002 року Андрій Старовойт практикує «Шаолінський ціґун», що включає два різновиди: ян-ціґун («оздоровчий») і інь-ціґун («жорсткий», бойовий ціґун). Техніки ян-ціґун виконуються у стані повного розслаблення, тоді як інь-ціґун включає специфічну роботу з диханням і його затримкою, а також концентрацію енергії та викиді її в певну точку.

Повне засвоєння технік «Шаоліньського ціґун» включає в себе три ступені: на засвоєння першого з яких у середньому потрібно 8—10 років.

Тайцзицюань

Андрій Петрович Старовойт є майстром тайцзіцюань, з 2009 року — носієм стародавньої традиції напівлегендарного даоса Чжан Саньфена. З 1998 року освоїв школи, що входять до класики тайцзіцюань: Ян, Чень, Чжаобао.

За легендою, стиль Чжан Саньфена уважається втраченим, однак цю систему все ж удалося зберегти. У світі нараховується 51 носій школи Чжан Саньфена, враховуючи А. П. Старовойта.[джерело?]

Уважається, що тільки «Чжан Саньфен» дає повне розуміння тайцзіцюань.

Об'єднання «Пересвіт»

«Пересвіт» — багатогалузеве об'єднання, до якого входить ряд різноспрямованих підприємств і організацій, поєднаних загальною ідеєю. Ідеологія «Пересвіту» базується на двох основних поняттях: боротьбі з «рабством власного „Я“» і Трьох Цінностях.

Боротьба з «рабством власного „Я“» — це не тільки подолання слабкостей тіла і душі. Головна її мета — зміна світосприйняття, в якому основними орієнтирами стають Три Цінності — Батьки, Батьківщина, Вчитель.

Головна фігура вчення «Пересвіт» — образ легендарної історичної особистості, монаха-воїна Олександра Пересвіта, який надихнув своїх співвітчизників на перемогу на Куликовському полі.

До складу Об'єднання входить Міжнародна федерація бойових мистецтв «Фрі-файт», метою якої є розвиток фрі-файту як національного українського виду спорту.

"Політичне об'єднання «Пряма дія»

Політична партія «Політичне об'єднання „Пряма дія“» була зареєстрована в Україні наприкінці 2006 року для представлення в політиці ідеології об'єднання «Пересвіт» та втілення в життя нової політики, політики «прямої дії», в якій відповідальність за дії лежить безпосередньо на кожній людині, а не на «всіх разом». Ідейним засновником цієї партії став саме Андрій Старовойт.

Головна ідея «Прямої дії» — «боротьба з нечистю» — візуально відображена в символіці партії. Факел у формі лука з натягнутою тятивою символізує живий вогонь, який викриває навіть приховану «нечисть», а срібна стріла здатна поцілити прямо в серце «нечистій силі».

Програма політичної партії «Політичне об'єднання „Пряма дія“» була прийнята Установчим з'їздом 10 грудня 2005 року.

Критика діяльності

За повідомленням інформаційних агентств, Андрій Старовойт, як людина Віктора Медведчука, разом з організацією «Пересвіт» незаконно отримав у приватну власність ділянку заповідного лісу для забудови під спортивний клуб «Пересвіт», який є філією московського відділення «Пересвет», за яким стоїть Федеральна служба безпеки РФ.[джерело?]

Організацію підозрюють у нерозкритих убивствах: охоронця Геннадія Кернеса, Олександра Барбаряна, Павла Пупкова та багатьох інших людей; організація брала активну участь на Майдані, один з підлеглих Андрія Старовойта керівник Яремчанського осередку фрі-файту Валерій Одайський відрубав голову на Майдані члену «Оплоту» для того, щоб зіштовхнути прихильників Євромайдану та цієї проросійської організації.[джерело?]

Націоналістичні сили на чолі з Сергієм Гусаком та вихованцем «Гатила» (Валерія Чоботаря) Георгієм Никифорцем називають федерацію фрі-файту сектою, а також стверджують, що засновник фрі-файту хворіє на манію величі, примушуючи багатьох учнів цілувати руки, а подекуди полові органи, та називати його Вчителем. Один із бійців федерації, який діяв наперекір Андрію Старовойту, Ігор Слюсарчук, після того як федерація «підняла» йому рейтинг Sherdog, щоб мати можливість виступати в російських організаціях, оскільки без рейтингу Fight Matrix це неможливо, по приїзду з РФ загадково помер від серцевого нападу.[джерело?]

Також Андрій Старовойт відомий своїми погрозами на адресу молодого менеджера та промоутера Степана Данищука, який добирав спаринг-партнерів відомим боксерам, таким як Майріс Брейдіс, після чого Андрій Старовойт разом з учнями погрожував розправою, як з Владом Вортоном, експромоутером Руслана Чагаєва та Костянтина Дзю, який також помер від серцевого нападу.[4][5]

Примітки

Посилання

Інтерв'ю

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.