Тамагоякі

Тамагоякі, тамаго-які (яп. 卵 焼 き або 玉 子 焼 き, «смажене яйце», також називається атсуякі-тамаго) — страва японської кухні, солодкий або пряний омлет. Готується тонкими шарами, які один за одним за допомогою паличок загортають у рулет. Як правило, його готують на прямокутній сковороді макіякінабе.

Тамагоякі
Походження
Необхідні компоненти яйце

Опис

Існує кілька варіантів тамагоякі залежно від інгредієнтів. Найчастіше яйця змішуються з цукром, соєвим соусом. У деяких рецептах може включатися саке, мірін, у варіанті під назвою дасімакі-тамаго до яєць додають бульйон дасі[1]. Є варіант, в якому з суміші яєць, саке, пюре з креветок, тертого гірського ямсу готують подобу пирога[2][3].

Тамагоякі подається по всьому світу в складі нігірі, а також суші-ролів. В Японії його їдять як самостійну страву на сніданок, включають в бенто і використовують для готування інших страв. Під час вечері з суші або сашимі тамагоякі зазвичай їдять під кінець, по суті, на десерт.

В Японії є схожі страви, що відрізняються від тамагоякі способом приготування, такі як усуякі-тамаго (тонкіше тамагоякі), кінсі-тамаго (у вигляді тонких ниток) і ірі-тамаго (як яєчня).

Історія

Тамагоякі в своєму нинішньому вигляді з'явився в японській кухні порівняно нещодавно, в кінці другої половини XIX століття. В Японії яйця практично не вживали аж до періоду Едо (1603—1868), а в кулінарних книгах рецепти з яєць почали з'являтися тільки в середині-кінці XVIII століття, і в них не було рецепта тамагоякі, оскільки мірін і цукор, необхідні, щоб страва залишалася м'якою і ніжною і не перетворювалася в «гуму», були доступні тільки для заможних японців. Навіть коли на початку XX столітті цукор став набагато дешевше, яйця залишалися дорогим продуктом аж до 1950-х років, і тільки після цього часу тамагоякі став стандартним елементом бенто[4].

У 1960-х роках існувала приказка: «Тайхо, кедзін і тамагоякі — три найулюбленіші речі у японських дітей»[4]. Тайхо — найбільший борець сумо, Кедзін — популярна японська бейсбольна команда.

Галерея

Див. також

Примітки

  1. https://www.justonecookbook.com/tamagoyaki-japanese- rolled-omelette/
  2. Lunch with David Gelb, director of 'Jiro Dreams of Sushi'. Процитовано 01.01.2017.
  3. Adapted Masato Shimizu, 15 East, New York City (9 березня 2012). Tamago Omelet Recipe- Tasting Table. Tasting Table. Процитовано 01.01.2017. Вказано більш, ніж один |author= та |last= (довідка)
  4. Makiko Itho (17 квітня 2015). The holy trinity of the ’60s: sumo, baseball and tamagoyaki (англ.). The Japan Times. Процитовано 14 грудня 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.