Тафтай Володимир Володимирович

Тафтай Володимир Володимирович (нар. 31 березня 1974 р.,в с. Мигія Первомайського району Миколаївської області, УРСР)- українській державній діяч. Голова Державного космічного агентства України. Колишній віцепрезидент (з корпоративного управління) Державного підприємства "Антонов".

Тафтай Володимир Володимирович
Народився 31 березня 1974(1974-03-31) (47 років)
Мигія, Первомайський район, Миколаївська обл., Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність державний діяч, політик
Alma mater Новосибірський державний університет і ДНУ ім. О. Гончара

Біографія

Освіта

У 1981 році вступив до середньої школи No11 м. Первомайська. У 1987 році, в зв'язку з переїздом батьків, я перейшов в школу No6 м. Холмська Сахалінської області. У 1988 році зайняв призові місця на олімпіадах з фізики (1 місце в області, 10-е в загальноросійській олімпіаді), з математики (2 місце в області), в зв'язку з чим був переведений в спеціалізований навчально-науковий центр фізико-математичного та хіміко - біологічного профілю при Новосибірському державному університет Сибірського відділення Академії наук СРСР, який успішно закінчив у 1991 році. З 1991 по 1997 році навчався на фізико-технічному факультеті Дніпропетровського державного університету за фахом 2107Б (автоматика і управління в технічних системах. Одночасно в 1996-1998 рр. пройшов навчання в Інституті бізнесу на базі ДГУ (Посвідчення No20 від 28.12.1999).

Професійна діяльність


У 1997 вступив на ДП «ВО ПМЗ», на посаду економіста 2 категорії. Пройшов усі етапи професійного зростання.

У середині 1999 року був переведений до групи експертів з оцінки витрат на підготовку виробництва РН «Циклон».

З кінця 1999 року по 2005 рік працював керівником офісу підприємства у проєкті «Морський старт», США. У числі обов'язків було загальне керівництво роботами персоналу підприємства в Лонг Біч, США, а також фінансовий і адміністративний менеджмент, імпортно-експортні операції й організація логістики морського транспортування частин ракет та устаткування.

З 2005 року по 2009 рік - провідний спеціаліст управління розвитку та інновацій ДП «ВО ПМЗ». Займався підготовкою пропозицій щодо реформування організаційної та виробничої структури провідного підприємства космічної галузі України державного підприємства «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова»

З 2009 по 2016 рік - менеджер з постачання і якості спільного бінаціонального україно-бразильського підприємства «Алькантара Циклон Спейс» (Бразилія).

У 2014 році був призначений в.о. директора з постачання і якості. В обов'язки входило планування виробництва і виготовлення всього технологічного обладнання ракетного комплексу, включаючи фінансовий менеджмент, вирішення технічних питань по проєкту.

З 2015 року – співорганізатор некомерційного безприбуткового проєкту з проведення науково-практичних конференцій з питань створення та експлуатації мікросупутників, зокрема стандарту «Кубсат».

З червня 2018 року – по липень 2019 року - заступник директора з розвитку та інновацій Павлоградського механічного заводу, що входить до складу Державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод». .

Державна діяльність

З липня 2019 року по вереснь 2020 – начальник управління координації космічної діяльності департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (держслужбовец, кат. Б). В обов'язки входило формування пропозицій щодо формування політики держави у космічній сфері, розробка та аналіз нормативно- правових актів (проектів законів, постанов та розпоряджень Уряду та Указів Президента України), забезпечення міжнародного співробітництва України у космічній сфері, розгляд та формування цільових програм, розробка проекту Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України тощо.

З вересня 2020 – Віцепрезидент (з корпоративного управління) Державного підприємства "Антонов". В обов'язки входить організація діяльності підприємства в сфері взаємодії з органами державної влади, інтелектуальної власності, правових взаємовідносин та інформаційної системи підприємства. Формування пропозицій з питань реформування підприємства та його корпоратизації.

Приймав участь у забезпеченні виконання міжнародних проєктів підприємства, а також розробці аерокосмічних проєктів із запуском ракет-носіїв з літаків.

З лютого 2021 р. - голова Державного космічного агентства України[1].

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.