Театральна риболовля
«Театральна риболовля» — українськомовне інтернет-видання, започатковане в лютому 2018 року та висвітлює театрально-мистецьке життя України. Складається з авторського блогу Сергія Винниченка, бази знань порталу (у тому числі — театральна аналітика та спецпроєкти з дослідження сучасного українського театру) й Театральної стрічки новин[1].
«Театральна риболовля» | |
---|---|
Посилання | t-fishing.co.ua |
Гасло (девіз) | «Театральна риболовля» — це не про рибу, а про театр |
Комерційний | ні |
Мови | українська мова |
Автор | Сергій Винниченко |
Започатковано | 13 лютого 2018 |
Слоган: «Театральна риболовля» — це не про рибу, а про театр[2].
Історія
Вебресурс «Театральна риболовля» став майданчиком для текстів театрального блогера Сергія Винниченка (перший, зі створених у київський період, датовано 4 грудня 2008 року — останній показ вистави «Ех, мушкетери, мушкетери», реж. Дмитро Чирипюк, Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка). Статті та огляди виходили різними майданчиками впритул до 13 лютого 2018 року, коли з'явилася назва «Театральна риболовля» та однойменна спільнота у мережі Facebook. Інтернет-портал розпочав свою роботу 4 грудня того ж року[3].
Назва ресурсу — фраза-неологізм, в якій обігрується поєднання процесів рибної ловлі із пошуком вистав (найвражаючі на порталі йменуються «Золотими рибками» за аналогією із казкою Олександра Пушкіна, а підсумки театрального сезону підбиваються за номінаціями «Обгризаний скелет», «Недосмажання» та «Золоті рибки»)[4][5].
Представництво «Театральної риболовлі» виходить й за межі блогерського порталу. Колонки на основі напрацьованих матеріалів «Театральної риболовлі» виходять на порталі «Gazeta.ua» (з грудня 2021)[6]. Ресурс стає інформаційним портнером театральних подій та фестивалів («Театральна осінь» 2021 в Ковелі[7], Освітній мистецький фестиваль «Kurbas. Technologies» 2021 в Харкові[8]), засновник виступає експертом на конкурсних фестивалях (Pro.Act Fest 2020[9], «Київська пектораль» 2020[10][11], «Homo Ludens» 2021[12]), спікером на спеціалізованих школах та семінарах (V Міжнародна літня театральна школа «Театрон» у Миколаєві 2021[13]), читає лекції з театральної аналітики, маркетингу, виокремлює тенденції розвитку сучасного театру (лекція на тему «Театральний сегмент в Україні» під час «Марафону 360 хвилин. Від театру до екрану» на ХХІІІ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії»[14]).
Структура
Авторський блог
Складова частина ресурсу представляє собою авторські тексти за мотивами переглянутих вистав, антології в рамках актуальної тематики театрального блогера Сергія Винниченка[15].
Влог
Єдиний в Україні ютуб-канал про театр, із акцентом саме на український театр було створено 19 квітня 2018 року та є відеододатком до основного театрального ресурсу. Першим відеопроєктом став міні-серіал на основі інтерв'ю із режисером вистави «Синій автомобіль» Ігорем Славинським, який вийшов до 20-річного ювілею вистави Київського Молодого театру[15].
Театральний маркетинг
Однією з пріоритетних тематик ресурсу є маркетинг в його практичному театральному застосуванні: від оглядів досвіду українських та закордонних театрів, до розборів практичних кейсів (ребрендинг Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра 2019 року[16], позиціонування Львівського академічного драматичного театру ім. Лесі Українки[17]).
Маркетингові практикуми та майстер-класи проходять театральними та фестивальними майданчиками України (серія дискусійних зустрічей на тему «Театральні комунікації: на межі фаховості й дилетантизму» в рамках освітньо-професійної програми «Літературна творчість» Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (кураторка — гарант ОП «Літературна творчість» Тетяна Вірченко)[18], тренінг «Театральний маркетинг, якщо результат вас все ж цікавить» в рамках освітньої платформи Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» в Херсоні (вересень 2021)[19][20][21][22], «Аматорський театр: шлях від невідомості до відомості» в рамках I Відкритого фестивалю театрального мистецтва «Театральна осінь», м. Ковель (жовтень 2021)[23] та інші). Спецкурс «Креативний менеджмент» на театральних кейсах було прочитано в київському Університеті сучасних знань[5][24].
Спецпроєкти
SMART-театр
Тема «розумного» (SMART) підходу до розуміння театру знаходить розвиток у низці проєктів. Проєкт «Smart-шопінг у ТРК «Проспект». Клепка мусить бути» пройшла із залученням спеціалістів з різних галузей (психолог, дизайнер одягу, піарник, бренд-менеджер, театральний блогер) у торговельно-розважальному центрі «Проспект»[25][26].
До дискусії з визначення розумного використання театру долучилися актор Дмитро Рибалевський, художник Петро Богомазов, режисери Аліна Чуешова та Тарас Волков, продюсер Олександр Ягольник, культурні менеджери Тетяна Рощина (центр «Печерськ») та Маруся Лиманская, перформерка Ольга Кебас, перекладачка Тетяна Некряч, фахівці із комунцкації Олена Обухівська та Олена Погодіна (Arricano Real Estate Plc), професійні театральні глядачі (Дмитро та Наталья Ерьоміни) та інші[27][28][29].
Театральні міста України
- Перший сезон (2020)
Перше глобальне дослідження порталу стосувалося створенню «Театральної мапи України», яка б дала відповіді на запитання щодо фактології українського театру: «скільки?», «де?» та «які?» театри є в країні. Реалізація відбувалася шляхом створення майданчика, на якому було зібрано прем'єрні вистави 2019 року, які супроводжувалися щомісячними оглядами. Крім того, на порталі вийшло 44 часописи про активності 300 театрів країни протягом дослідницького 2019-го року (ключові події, участь у фестивалях тощо)[30][1].
Деталізовані спецогляди вийшли на сторінках регіональних ЗМІ («Чим жила театральна Сумщина у 2019 році» на порталі «ЦУКР»[31] тощо).
- Дрігий сезон (2021–2022)
Блогерський рейтинг
В січні 2020 року на порталі було проведено перший «Блогерський рейтинг», у формуванні якого взяли участь 9 театральних блогерів, які регулярно дивляться велику кількість вистав. Блогери назвали 33 прем'єрні вистави 2019 року різних театрів. Абсолютним лідером стала вистава «Лимерівна» за п'єсою Панаса Мирного у постановці Івана Уривського на камерній сцені Київського театру ім. Івана Франка. На другому місці опинилися вистави «Альбатроси» і «Клас» (реж. Стас Жирков, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра), «Кайдаші 2.0.» (реж. Максим Голенко, «Дикий Театр»). На третьому — «Вій» (реж. Раду Поклітару, «Київ Модерн-балет») та «Зойчина квартира» (реж. Максим Голенко, Київський академічний драматичний театр на Подолі)[32].
Примітки
- Сергій ВИННИЧЕНКО (1 грудня 2020). Мельпомена «на гачку»: чому варто завітати на сайт «Театральна риболовля» (укр.). «Україна молода». Процитовано 2022-2-15.
- Наталка ГРАБЧЕНКО (30 грудня 2021). Підсумки року у програмі «Третій дзвоник» Наталки Грабченко на радіо «Культура» (гості студії — Ольга Стельмашевська, голова експертної ради Всеукраїнського фестивалю-премії ГРА і Сергій Винниченко, театральний блогер, засновник проєкту «Театральна риболовля» (укр.). «UA: Радіо Культура». Процитовано 2022-2-16.
- Сергій ВИННИЧЕНКО (13 лютого 2019). Про дати і цифри театральних текстів (укр.). Портал «Театральна риболовля». Процитовано 2022-2-16.
- Блог про театральне життя України «Театральна риболовля» (укр.). Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації. Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр». Процитовано 2022-2-17.
- Пилип ДИКАНЬ (15 лютого 2021). Програма «Віддзеркалення»: «Театральна риболовля» — блог про театральне життя України (укр.). «АТН Харьков». Процитовано 2022-2-17.
- Блоги на порталі Gazeta.ua. Сергій Винниченко, автор інтернет-проєкту «Театральна риболовля»
- У Ковелі стартував фестиваль «Театральна осінь» (укр.). Портал Ковельської міської ради. 22 жовтня 2021. Процитовано 2022-2-16.
- Яніна Зеленська про театр для дітей та фестиваль «Kurbas.Technologies» (T-fishing) на YouTube
- PRO.ACT Fest – an annual International Theatre Festival in English (Serg Vinnichenko Jury Head)
- Персональний склад експертної групи театральної премії «Київська пектораль-2019»
- 4 найпоширеніші запитання про «Київську пектораль» (укр.). Портал «Theatre.love». Процитовано 2022-2-16.
- Миколаївський академічний художній російський драматичний театр. Лауреати фестивалю за рішенням експертної ради
- Лара ФИЛИН (26 червня 2021). У Миколаєві театральний блогер поділився власними дослідженнями театрального маркетингу з учасниками ТЕАТРОНу (укр.). «Богоявленськ.info». Процитовано 2022-2-16.
- Марафон 360 хвилин. Від театру до екрану. Готуючись до локдауну (Театр 360 градусів, 7 вер. 2021) на YouTube
- Олег ВЕРГЕЛІС (18 травня 2018). Театральні блогери. Що вони собі думають? (укр.). «Дзеркало тижня». Процитовано 2022-2-16.
- Сергій ВИННИЧЕНКО (1 липня 2019). Ребрендинг Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра (укр.). Портал «Театральна риболовля». Процитовано 2022-2-16.
- Оксана ГАЛКАНОВА-ЛАНЬ (29 січня 2021). Про театральний туризм в етері радіо «Перше» (м. Львів) (укр.). Радіо «Перше». Процитовано 2022-2-16.
- ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ. «Театральні комунікації: на межі фаховості й дилетантизму»: зустріч-дискусія з Сергієм Винниченком, театральним блогером і ведучим порталу «Театральна риболовля»
- Пресцентр ХДУ (9 вересня 2021). На мистецький майданчик перетворили бібліотеку одного з херсонських вишів (укр.). «Український південь». Процитовано 2022-2-16.
- Маркетинг у театрі: розкрито секрети (укр.). Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. 9 вересня 2021. Процитовано 2022-2-16.
- Що відвідати під час фестивалю «Мельпомена Таврії» (укр.). «Вгору». 30 серпня 2021. Процитовано 2021-9-16.
- «Мельпомена Таврії» у ХДУ (укр.). «Stud TV». 14 вересня 2021. Процитовано 2021-9-16.
- У Ковелі проходить триденний театральний фестиваль (укр.). «Ковель media». 23 жовтня 2021. Процитовано 2022-2-16.
- Сергій ВИННИЧЕНКО (13 лютого 2020). 2019 рік українського театру. Театр і маркетинг (укр.). Портал «Театральна риболовля». Процитовано 2022-2-21.
- ТРК «Проспект»: про Smart ідеї, перейняті з мистецтва (укр.). Портал «44.ua». 20 жовтня 2019. Процитовано 2022-2-16.
- Що носять керівники, юристи та актори: Fashion&Profession у ТРК «Проспект» (укр.). «WEEKEND.TODAY». Процитовано 2022-2-16.
- Лайфхаки в стилі smart від ТРК «Проспект»: SMART-споживання на прикладі театру (укр.). ТРК «Проспект». 17 жовтня 2019. Процитовано 2022-2-16.
- Амбасадори театру про smart-вистави та уподобання глядачів у ТРК «Проспект» (укр.). ТРК «Проспект». 19 листопада 2019. Процитовано 2022-2-16.
- Сергій ВИННИЧЕНКО (24 листопада 2019). Чому «Клепка мусить бути»? Та навіщо люди ходять до театру? (укр.). Портал «Театральна риболовля». Процитовано 2022-2-16.
- Валерія РАДЗІЄВСЬКА (5 січня 2021). Театрального сегменту в Україні не існує (укр.). «Gazeta.ua». Процитовано 2022-2-16.
- Чим жила театральна Сумщина у 2019 році. Блог Сергія Винниченка (укр.). «ЦУКР». 27 липня 2020. Процитовано 2022-2-16.
- Фаїна ВАУЛІНА (24 січня 2020). Театральна блогосфера визначила найкращі київські вистави 2019-го року, попереду — «Лимерівна» Івана Уривського (укр.). «Дзеркало тижня». Процитовано 15 лютого 2022.