Терренс Малік

Те́рренс Малі́к (англ. Terrence Malick, нар. 30 листопада 1947) американський кінорежисер, сценарист, кінопродюсер. Триразовий номінант на премію «Оскар» за фільми «Тонка червона лінія» і «Древо життя», володар Золотого ведмедя 49-го Берлінського міжнародного кінофестивалю за фільм «Тонка червона лінія», Золотої пальмової гілки 64-го Каннського кінофестивалю (2011 р.) за фільм «Древо життя».

Терренс Малік
Terrence Malick
Зображення
Ім'я при народженні Теренс Фредерік Малік
Дата народження 30 листопада 1947(1947-11-30) (74 роки)
Місце народження Оттава, Іллінойс або Вейко, Техас США
Громадянство  США
Alma mater коледж Магдалениd, Гарвардський університет (1965), St. Stephen's Episcopal Schoold, Консерваторія АІКd (1969) і Гарвардський коледж
Професія кінорежисер, сценарист, кінопродюсер
Кар'єра 1969 — дотепер
Членство Американська академія мистецтв і наук, Фі Бета Каппа, Writers Guild of America Westd[1] і Directors Guild of Americad[2]
Нагороди «Золота пальмова гілка» (2011)
IMDb ID 0000517
 Терренс Малік у Вікісховищі

Біографія

Терренс Малік народився в Оттава, Іллінойс[3][4][5] або Вейко, Техас[6][7] у сім'ї Ірени Томпсон і Еміля A. Маліка, геолога. Його дідусі і бабуся були християнами-ассирійцями, іммігрантами з Лівану. Вейко — одне з місць подій його фільму «Древо життя». Т. Малік навчався єпископальній школі Святого Стівена в Остіні, Техас, поки його сім'я жила в Bartlesville, Оклахома. Т. Малік мав двох молодших братів: Кріса і Ларі. Ларі Малік був гітаристом, який виїхав наприкінці 1960-их рр. навчатися до Іспанії в Сеговію. 1968 р. Ларі навмисно пошкодив власні руки внаслідок тиску батька, через його музичні вподобання, а незабаром помер, очевидно здійснивши самогубство.

Т. Малік вивчав філософію в Гарвардському університеті, 1965 р. став членом братерства Фі Бета Каппа. Згодом навчався в коледжі Магдалени (Оксфордського університету) на стипендію Родса. У 1969 р. вийшов переклад Т. Маліка праці М. Гайдеґґера «Vom Wesen des Grundes». Повернувшись назад до США, Т. Малік викладав філософію в Массачусетському технологічному інституті та працював позаштатним журналістом в «Newsweek», «The New Yorker» та «Life».

Кар'єра

Т. Малік розпочав режисерську кар'єру 1969 р. після здобуття ступеня магістра мистецтв в «AFI Conservatory» Американського інституту кіномистецтва, коли вийшов його короткометражний фільм «Lanton Mills». У Американського інституту кіномистецтва він встановив приятельські контакти з Джеком Ніколсоном, агентом Майком Медевоєм, який запропонував йому роботу сценариста. Т. Маліку приписують авторство сценарію фільму «Кишенькові гроші» (1972 р.). Також він написав початкові проекти сценаріїв «Великих спекотливих красунь!»(1989 р.) і «Брудного Гарі» (1971 р.).

Першою режисерською роботою Т. Маліка над повнометражним фільмом була стрічка «Безплідні землі» (1973 р.), знятий як незалежний фільм. У головних ролях Мартін Шин і Сіссі Спейсек зіграли молоду пару-злочинців, що здійснювали вбивства в 1950-их рр.

Наступний повнометражний фільм Т. Маліка вийшов 1978 р. під назвою «Райські дні» — про любовний трикутник, який розвивається на фермі в Техасі напередодні першої світової війни. У цьому фільмі Т. Малік та його команда експериментували з нетрадиційним монтажем і методами закадрового голосу. «Райські дні» отримали премію Американської кіноакадемії за найкращу операторську роботу, а також приз за найкращу режисуру на Канському кінофестивалі (1979 р.).

Після виходу «Райських днів» Т. Малік розпочав роботу над проектом кінофільму, названого «Q» (для кіностудії «Paramount»). Т. Малік запланував масштабну постановку про військові дії на Близькому Сході під час першої світової війни. Поступово сценарій змінювався: спочатку в нього був включений пролог, що оповідав про походження життя на Землі, потім він став основною сюжетною лінією. Під час підготовки до постановки він несподівано переїхав в Париж і зник з громадського життя. Наступні роки вів життя самітника, не знімав кіно і не спілкувався з журналістами, здобув репутацію «Селінджера від кіно».

Через двадцять років після виходу фільму «Райські дні» Т. Малік екранізує 1998 р. фільм «Тонка червона лінія» — вільну адаптацію роману Джеймса Джонса. У фільмі було зібрано великий ансамбль відомих голлівудських акторів. Фільм був номінований на сім премій «Оскар» Американської кіноакадемії, виграв «Золотого Ведмедя» на 49-му Берлінському кінофестивалі та здобув визнання кінокритиків.

2005 р. вийшов наступний фільм Т. Маліка під назвою «Новий Світ», який показував романтичну інтерпретацію сюжету Джона Сміта і Pocahontas. Фільм був номінований на премію «Оскар» за найкращу режисуру. Загалом фільм дістав змішані відгуки кінокритиків, однак, попри це, був проголошений одним із найкращих фільмів десятиліття.

П'ятим повнометражним фільмом Т. Маліка стала кінострічка «Древо життя».

2012 року вийшов новий фільм Т. Маліка «До дива» (англ. To the Wonder). Світова прем'єра фільму відбулась 2 вересня 2012 року на 69-му Венеційському кінофестивалі.

Фільмографія

Рік Українська назва Оригінальна назва Роль
1973фБезплідні земліBadlandsрежисер, сценарист, продюсер
1978фДні жнивDays of Heavenрежисер, сценарист
1998фТонка червона лініяThe Thin Red Lineрежисер, сценарист
2005фНовий СвітThe New Worldрежисер, сценарист
2011фДрево життяThe Tree of Lifeрежисер, сценарист
2012фДо диваTo the Wonderрежисер, сценарист
2015фЛицар кубківKnight of Cupsрежисер, сценарист
2016фМандрівка часуVoyage of Timeрежисер, сценарист
2017фПісня за піснеюSong to songрежисер, сценарист
2019фПриховане життяA Hidden Lifeрежисер

Примітки

  1. WGA Find a Writer
  2. DGA Member Directory — ISSN 0419-2052
  3. Solomons, Jason (3 липня 2011). Terrence Malick: The return of cinema's invisible man. The Observer. Процитовано 3 липня 2011.
  4. Robey, Tim (9 квітня 2011). Terrence Malick: Hollywood’s poet returns. The Telegraph (London). Процитовано 29 травня 2011.
  5. A horrible state of war. Wsws.org. 23 січня 1999. Архів оригіналу за 21 липня 2013. Процитовано 29 травня 2011.
  6. Terrence Malick – Biography – Movies & TV. The New York Times. Процитовано 25 травня 2010.
  7. Bowles, Scott (16 грудня 2005). The Terrence Malick file. USA Today. Процитовано 25 травня 2010.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.