Голос

Го́лос звук, який відтворює людина, використовуючи голосові зв'язки. Людина використовує голос для розмови, співу, крику, сміху, плачу. Голосоутворення відбувається шляхом видихання повітря з легень через рот та ніс, при чому голосові зв'язки вібрують і створюють у повітрі звукові хвилі.

Голос

Основні параметри

До голосового апарату людини входять ротова і носова порожнини з додатковими порожнинами, глотка, гортань з голосовими зв'язками, трахея, бронхи, легені, грудна клітка з дихальними м'язами і діафрагмою, м'язи черевної порожнини.

Центральна нервова система організовує їх функції в єдиний, цілісний процес звукотворення, що є складним психофізичним актом.

Існує безпосередній взаємозв'язок між голосом і слухом: голос не може розвиватися без участі слуху, слух не може розвиватися без участі голосових органів. У глухих голос не функціонує, оскільки немає слухових сприйнять, і, відповідно, стимуляції мовно-рухових центрів.

Голосом людина здатна відтворювати багато різноманітних звуків, часто досить складних. У голосі виражається емоційний стан людини: сердитість, здивування, радість тощо.

Люди мають голосові зв'язки, які можуть розтягуватися і стискатися, міняти свою товщину; людина може довільно міняти тиск повітря, інтенсивність повітряного потоку, що подається на голосові зв'язки. Форма грудної клітки, гортані, положення язика, ступінь натягнення інших м'язів може змінюватися. Результатом будь-якої з цих дій будуть зміни в висоті, силі, тембрі, чіткості, емоційному забарвленню утвореного звуку. На якість голосу впливають загальне фізичне самопочуття людини, постава, настрій, емоційний стан та ін.

Дослідження

  • Вчені з'ясували, що тихий жіночий голос чоловіки вважають за показник справжньої жіночності. Нечутний та лагідний голос активізує в головному мозку ділянки, відповідальні за відтворення потомства, і чоловік, сам того не усвідомлюючи, закохується в тиху й спокійну жінку.[1]

Вокальний голос

Основні вокальні діапазони
Жіночі
Чоловічі

Жіночі та чоловічі голоси поділяться на певні діапазони, які мають конкретну назву (дивись таблицю праворуч).

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.