Тершаковець Гринь

Гринь (Гриць) Тершако́вець (15 лютого 1877, Якимчиці 1958, Львів) громадський і політичний селянський діяч. Організатор українського життя Комарнянщини і Рудеччини. Член Української Національної Ради і Українського Трудового Конгресу в Києві, 1928—1938 роки — посол до польського сейму, член ЦК й екзекутиви УНДО, почесний член «Просвіти» й Крайового Товариства «Сільський Господар» у Львові[1].

Тершаковець Гринь
Народився 15 лютого 1877(1877-02-15)
Якимчиці, Городоцький район, Львівська область, Україна
Помер 1958
Львів, Українська РСР, СРСР
Діяльність політик
Посада посол до Галицького сейму
Партія Українське національно-демократичне об'єднання
Тершаковець Гриць

Життєпис

Народився у селі Якимчиці поблизу Львова. Закінчив народну школу в Комарно. З 14 років — член товариства «Просвіта», один з організаторів низки її читалень у повіті і філії в Комарно. Засновував осередки «Соколу». Член Головної ради товариства «Сільський господар».

Належав до Української національно-демократичної партії, З 1910 — член її керівного органу: Тіснішого народного комітету. З 1913 року — депутат Галицького сейму.

Під час першої світової війни у 1914—1918 роках служив у австрійській армії. Під час облоги російськими військами Перемишля потрапив у полон, перебував у таборі військовополонених у Туркестані. У 1917 році певний час мешкав у Києві, де став співзасновником Галицько-Буковинського комітету допомоги жертвам війни. Обраний до складу Української Національної Ради ЗУНР-ЗО УНР 1918-19 (від повіту Комарно), член земельної комісії та адміністраційної комісії УНРади. У складі делегації ЗУНР брав участь у роботі Трудового конгресу України.

Після захоплення поляками Галичини заарештований, засуджений у Перемишлі та інтернований в таборах у Пікуловичах та Домб'ю. Звільнений з ув'язнення наприкінці 1920 року. Входив до Тіснішого народного комітету Української народно-трудової партії. У 1925 став одним із засновників Українського національно-демократичного об'єднання, член президії Центрального комітету УНДО. У 1928 році обраний послом до польського сейму від Самбірського округу.

У вересні 1939 після приходу радянської влади у Західну Україну заарештований і вивезений до Сибіру. У 1947 році повернувся із заслання. У листопаді 1948 року знову засуджений, перебував в ув'язненні до 1956 року.

Помер у Львові.

Примітки

Література

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.