Тиранчик-короткодзьоб південний

Тира́нчик-короткодзьо́б південний[2] (Sublegatus modestus) — вид горобцеподібних птахів родини тиранових (Tyrannidae). Мешкає в Південній Америці.

?
Тиранчик-короткодзьоб південний

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Тиранові (Tyrannidae)
Рід: Тиранчик-короткодзьоб (Sublegatus)
Вид: Тиранчик-короткодзьоб південний
Sublegatus modestus
(Wied, 1831)

Ареал поширення виду     Проживання впродовж року     Зимування
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Muscipeta modesta
Посилання
Вікісховище: Sublegatus modestus
Віківиди: Sublegatus modestus
ITIS: 563177
МСОП: 22699211
NCBI: 183545

Опис

Довжина птаха становить 14 см. Верхня частина тіла оливково-коричнева, через очі проходять темні смужки. Крила темні з двома білими смужками. Горло і груди світло-сірі, живіт жовтуватий. Дзьоб короткий, чорний.

Підвиди

Виділяють два підвиди:[3]

  • S. m. modestus (Wied-Neuwied, 1831) — східне Перу (долина річки Урубамба), північна Болівія, східна і центральна Бразилія (на схід до Мараньяну, Пернамбуку і Парани);
  • S. m. brevirostris (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837) — східна Болівія, Парагвай, Уругвай, Аргентина (на південь до Ріо-Негро. Взимку частина популяції мігрує до Амазонії.

Поширення і екологія

Південні тиранчики-короткодзьоби мешкають в Перу, Болівії, Бразилії, Аргентині, Парагваї і Уругваї. Вони живуть в сухих тропічних лісах і чагарникових заростях та в саванах Гран-Чако. Зустрічаються на висоті до 2750 м над рівнем моря, переважно на висоті до 1000 м над рівнем моря. Живляться комахами, яких шукають серед рослинності або ловлять в польоті, а також плодами. Іноді приєднуються до змішаних зграй птахів разом з еленіями.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Sublegatus modestus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Tyrant flycatchers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 18 лютого 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.