Тиран-малюк північний

Тиран-малюк північний[2] (Zimmerius vilissimus) — вид горобцеподібних птахів родини тиранових (Tyrannidae)[3]. Мешкає в Мексиці і Центральній Америці. Раніше вважався конспецифічним з омеловим тираном-малюком.

?
Тиран-малюк північний

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Тиранові (Tyrannidae)
Рід: Тиран-малюк (Zimmerius)
Вид: Тиран-малюк північний
Zimmerius vilissimus
(Sclater & Salvin, 1859)

Ареал поширення виду
Синоніми
Elainia vilissima
Tyranniscus vilissimus
Посилання
Вікісховище: Zimmerius vilissimus
Віківиди: Zimmerius vilissimus
ITIS: 563777
МСОП: 103680824
NCBI: 456438

Опис

Північний тиран-малюк
Північний тиран-малюк (зверху) і еквадорський тиранець (знизу)

Довжина птаха становить 9,5-12 см, вага 8,5 г. Верхня частина тіла оливково-зелена, тім'я темно-сіре, над очима сірі "брови". Крила чорнуваті, края пер жовті. Хвіст довгий, темний. Горло і груди білуваті, поцятковані сірими смужками. Живіт білий, боки тьмяно-жовто-зеленуваті. Лапи довгі, чорнуваті. Виду не притаманний статевий диморфізм. У молодих птахів тім'я оливкове, над очима жовтуваті "брови", на крилах широкі світлі смуги.

Поширення і екологія

Північні тирани-малюки мешкають на півдні Мексики (Чіапас), в Гватемалі, Сальвадорі і південному Белізі. Вони живуть в рівнинних і гірських вологих тропічних лісах, на узліссях, в садах і на плантаціях, на полях і пасовищах. Зустрічаються поодинці або парами, на висоті до 3000 м над рівнем моря. Живляться плодами, зокрема омелою, ягодами і комахами, на яких чатують серед рослинності. Гніздо кулеподібне з бічним входом, зроблене з моху, встелено рослинним матеріалом, розміщується на висоті від 2 до 15 м над землею, серед моху або епіфітів. В кладці 2 білуватих яйця, поцяткованих рудуватими плямками. Інкубаційний період триває 14-15 днів, пташенята покидають гніздо на 17 день після вилуплення.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Zimmerius vilissimus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Tyrant flycatchers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 09 лютого 2022.

Посилання

  • Skutch, Alexander F. (1960). Paltry tyranniscus. Life Histories of Central American Birds II. Pacific Coast Avifauna, Number 34. Berkeley, California: Cooper Ornithological Society. с. 465–474.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.