Тихонівка (Мелітопольський район)

Ти́хонівка село в Україні, в Мелітопольському районі Запорізької області. Населення становить 363 осіб. Орган місцевого самоврядування Новопилипівська сільська рада.

село Тихонівка
Храм святого архангела Михаїла
Храм святого архангела Михаїла
Країна  Україна
Область Запорізька область
Район/міськрада Мелітопольський район
Рада Новопилипівська сільська рада
Основні дані
Засноване 1793[1]
Населення 363
Площа 2,456 км²
Густота населення 147,8 осіб/км²
Поштовий індекс 72352
Телефонний код +380 6192
Географічні дані
Географічні координати 46°55′16″ пн. ш. 35°32′24″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
18 м
Водойми річка Арабка
Місцева влада
Адреса ради 72351, Запорізька обл., Мелітопольський р-н, с.Новопилипівка, вул.Центральна,27
Карта
Тихонівка
Тихонівка
Мапа

 Тихонівка у Вікісховищі

Географія

Село Тихонівка знаходиться на лівому березі річки Арабки, на дорозі з Астраханки в Вознесенівку, простягнувшись уздовж дороги на 4,5 км. За 5 км на північний захід від Тихонівки знаходиться село Новопилипівка, центр сільської ради, якому підпорядкована Тихонівка.

Біля північно-східної околиці села річка Арабка перекрита земляною дамбою та утворює ставок площею 71,3 га. У південно-східній околиці Тихонівка починається Старобердянське лісництво і тягнеться до самої річки Молочної.

Історія

  • Біля села був знайдений кам'яний шліфований леміш епохи бронзи, що датується I тисячоліттям до н. э.[2]
  • Тихонівка була заснована в 1793 році.

Економіка

  • «АГРОЙЛ», ТОВ.

Об'єкти соціальної сфери

  • Школа. Тихонівська загальноосвітня школа I—II ступенів розташована за адресою вул. Пушкіна, 90. Школа відраховує свою історію від Тихонівського земського початкового народного училища, заснованого в 1895 році. Під час німецько-радянської війни школа була зруйнована. Відбудована знову в кінці 1950-х років, працювала як 8-річна, але була закрита в 1974 році. У 1983 році школа знову відкрилася як початкова, а в 1993 році був побудований ще один корпус, і школа стала загальноосвітньою I—III ступенів. З 1995 року школа працює як загальноосвітню I—II ступенів. У школі 8 класів (по одному на паралель), 22 учня і 9 вчителів. Директор школи Лисенко Наталія Василівна.[3]
  • Бібліотека-філія № 23.[4]
  • Фельдшерсько-акушерський пункт.

Пам'ятки

Храм святого архангела Михаїла

Це найстаріший храм Мелітопольщини[5], побудований в кінці XIX століття[6]. Освячення храму відбулося 30 травня 1905 року. Але до цього на тому ж місці вже кілька разів стояли дерев'яні церкви, знищені пожежами. За деякими даними, основі, на якій побудований храм, понад 1000 років.[7]

До Жовтневого перевороту у храмі знаходився п'ятиярусний дерев'яний іконостас. Під час німецько-радянської війни церква тимчасово служила лікарнею. Залишаючи Тихонівка, німці хотіли підірвати церкву разом з жителями села, але не встигли.[7]

У 2011 році Храм архангела Михаїла був оголошений одним із „Семи чудес світу Мелітопольського краю“.[8]

Старобердянське лісництво

На захід від Тихонівки знаходиться Старобердянське лісництво — один з найстаріших в ​​України лісових масивів у степовій зоні, закладений Й. Й. Корнісом в 1846 році. У лісництві ростуть понад 165 деревних і чагарникових порід, мешкають 40 видів звірів і 50 видів птахів. У 1974 році лісництво оголошено державним заказником[9]. Старобердянське лісництво також увійшло в список «Семи чудес світу Мелітопольського краю»[8].

Відомі люди

Див. також

Посилання

Примітки

  1. ВРУ
  2. Інформаційно-пізнавальний портал «Запорізька область у складі УРСР»
  3. Тіхонівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів на сайті Інформаційної системи управління освітою Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України; Візитка школи на Запорізькому освітньому порталі ЛугаВікі; Сайт Тихоновської школи.
  4. «Працівники культури приймають поздоровлення», стаття в «Мелітопольських відомостях».
  5. «Храм архангела Михаїла в с. Тихонівка — диво Мелітопольщини», стаття на сайті «Собор святого благовірного князя Олександра Невського»
  6. «Історико-культурні об'єкти Мелітопольського району з'являться на новій туристичній карті Запорізької області», стаття в «Мелітопольські відомості»
  7. Відеоролик про Храм архангела Михаїла, підготовлений для конкурсу " Сім чудес світу Мелітопольського краю «.
  8. „Офіційно оголошені сім чудес Мелітопольського району“, стаття в газеті» Мелітопольські Ведомости "
  9. Медовий місто і край. Історичний пам'ятники.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.