Український Легіон (організація)

«Український легіон» — українська громадська організація патріотичного профілю, створена 2014 року з метою захисту України від збройної агресії та спільної реалізації її членами своїх прав та свобод. Організація з 2015 року входить до складу Ради волонтерів при міністерстві оборони України, а з 2016 року — до Громадської спілки «Федерація учасників АТО Київщини» при Київській ОДА. З грудня 2016 року головою ГО «Український легіон» є Олексій Санніков[1]. Організація має осередки у Львові, Києві, Житомирі та Харкові.

Український Легіон
Оригінальна назва Український Легіон
Девіз «Ми діємо виключно в межах чинного законодавства. Там, де законодавство нас не влаштовує, ми не порушуємо його, а добиваємося змін»
Дата заснування 2014
Тип громадська організація патріотичного профілю
Голова Олексій Санніков
Адреса Київ
ЄДРПОУ 39329640
Офіційний сайт ukraine-legion.org.ua

Гасло організації — «Ми діємо виключно в межах чинного законодавства. Там, де законодавство нас не влаштовує, ми не порушуємо його, а добиваємося змін»[2].

Створення та мета діяльності

Військово-патріотичну організацію «Український легіон» засновано в липні 2014 рокую Одним із співзасновників став Віктор Гурняк. У вересні пішов служити добровольцем до батальйону «Айдар»[3].

У жовтні 2015 року ГО «Український Легіон» разом із організаціями, які займаються військовою та допризовною підготовкою стали співзасновником Руху сприяння територіальній обороні України («Рух 100»)[4].

Головна мета діяльності організації — створення умов для безпечного існування України та її населення.

Основані напрямки діяльності
  • підготовка та саморозвиток членів громадської організації для створення згуртованої сили, яка готова чинити збройний опір агресору;
  • сприяння розвитку територіальної оборони (ТРО) через проведення навчання резервістів у загальноукраїнському масштабі;
  • виховання молоді, як людей із критичним способом мислення, які у майбутньому зможуть захистити свою країну[5].

Діяльність

Організація з осені 2015 року приділяє велику увагу проведення професійних навчань для сприяння територіальній обороні України.[6] Двічі на рік у різних місцях поблизу Києва, організовуються навчання з відпрацюванням різних питань територіальної оборони. Зокрема, 2016 року у навчаннях «Рух 100. Тризуб» брали участь не тільки активісти руху, а й представники правоохоронних органів та служби Дарницької району столиці. Було відпрацьовано евакуацію умовно поранених до міської клінічної лікарні № 1[4]. У липні 2016 року за підтримки Міністерства молоді та спорту України заснували щорічні міжнародні змагання «Нащадки Вільних». Захід, що проводиться спільно з громадською організацією "Цивільний Корпус "АЗОВ" спрямовано на національно-патріотичне виховання молоді та обмін досвідом[7].

У травні 2019 року фахівці УЛ надали партнерську допомогу під час організації та проведенні навчально-польових зборів для школярів у Лозівському районі на Харківщині[8].

У процесі спільних навчань фахівці УЛ з молоддю та цивільним населенням відпрацьовують навички та спеціалізації: тактичної медицини; зв'язку; тактики; топографії; вогневої підготовки; поводженню зі зброєю; інженерної підготовки та саперній справі; аеророзвідки[9].

На початку жовтня 2019 року в приміщенні громадської організації «Український Легіон», що знаходиться в Українському державному центрі національно-патріотичного виховання було відкрито першу в Україні бібліотеку ветеранської книги. Проєкт "Простір «Ветеранський Намет» було започатковано в ході книжкових та літературних заходів «Книжковий Арсенал» в Києві, «Book Space» в Дніпрі та Форум видавців у Львові[10]. Тут зібрані книжки про російсько-українську війну, які написали самі ветерани та військові — учасники подій[11].

Наприкінці червня 2020 року відбулися навчання «Рух 100 — Суховій» неподалік села Лютіж на Київщині за участю представників організацій-членів Руху сприяння територіальній обороні України. У змаганнях взяли участь близько 200 патріотично налаштованих громадян України та резервістів бригад територіальної оборони і оперативного резерву 1-ї черги[4].

На початку липня 2021 року навчання з оборони української столиці «Міжріччя-2021» проходили поблизу села Новосілки на Київщині[12][13]. 24 жовтня 2021 року фахівці ГО провели майстер-класи у відкритому стрілецькому заході — GUN OPEN DAY'2021, який щорічно організовує Українська асоціація власників зброї[14].

Сержантський склад «Закарпатського легіону» 18 листопада 2021 року здійснив забіг на 10 кілометрів марафону-естафети, присвяченому Дню сержанта ЗС України[15].

Через те, що російські війська перебувають на кордоні з Україною, в умовах можливих провокацій всередині країни та можливої агресії з боку Росії у квітні 2021 року харківська філія організації разом з іншими громадськими та політичними силами Харківщини опікуються організацією штабу оборони Харківської області[16]. Так, фахівці ГО «Український Легіон» за підтримки Міноборони проводять ознайомчі лекції зі стрільбами та військово-патріотичними вишколами[17][18].

Втрати

  • Віктор Гурняк — один із співзасновників організації, загинув 19 жовтня 2014 року від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов'яносербського району Луганської області, Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (2021, посмертно) за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.[19]
  • Руслан Стоян — з осені 2014 року активний член організації, помер 26 жовтня 2015 року у наслідок автокатастрофи, що сталася 20 жовтня у якій також загинула його дружина Ольга. Нагороджений посмертно нагрудним знаком «Гідність та честь».
  • Роман Тимофеєв («Сєдой») — полковник ЗСУ, інструктор «Українського Легіону», очільник розвідки Сухопутних Військ. Помер 9 грудня 2019 року.
  • Юрій Лєдєньов — полковник запасу, учасник війни у Афганістані (командир 501-окремого автобату), учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, у 2017 році — перший очільник «Український Легіон Харків». Помер 24 травня 2021 року.
  • Олексій Кавлак («Змій») — з осені 2014 року активний член організації, член Ради ГО «Український Легіон», інструктор з домедичної допомоги, проводив навчання з мінної безпеки для школярів на території Луганської та Донецької областей, брав участь в організації щорічного фестивалю «Нащадки вільних». Загинув 15 вересня 2021 року в результаті вибуху автомобіля у Дніпрі. Поліція кваліфікувала вибух як теракт[20][21].

Відзнаки та подяки

  • Подяка ГО «Український Легіон» від Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла Генерального штабу ЗСУ за матеріально-технічну допомогу воїнам-зв'язківцям.
  • Подяка ГО «Український Легіон» від командування батальйону оперативного призначення імені генерала С. П. Кульчицького за допомогу у забезпеченні медичними препаратами.
  • Подяка члену ГО «Український Легіон» Олексію Кавлаку від Регіонального програмного офісу в Україні Департаменту юстиції США за активну участь у проведенні підготовки інспекторів поліції.
  • Відзнака Державної прикордонної служби України за вагомий внесок у справу забезпечення охорони державного кордону.
  • Грамота від голови Бориспольскої райдержадміністрації за проведені навчально-тренувальні заняття з учнями 11-х класів шкіл Бориспільского району за програмою 3-денних польових занять предмета «Захист Вітчизни».
  • Грамота від Бориспільскої райдержадміністрації м. Києва за проведення навчально-тренувальних занять з учнями 11-х класів шкіл району.
  • Подяка від Херсонської обласної державної адміністрації за проведення Міжнародної акції «Нащадки вільних» імені князя К. І. Острозького.
  • Подяка від Онуфрієвської районної державної адміністрації та районної ради за активну участь у волонтерській роботі.
  • Подяка за участь у командних військово-прикладних змаганнях «Сильна Nація. Юнацька ліга»
  • Подяка від Благодійного фонду «Дніпровська ініціатива» за партнерську підтримку соціально-освітнього проекту, спрямованого на популярізацію волонтерського руху серед школярів.
  • Подяка від Дніпровського райвійськкомату м. Києва за активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді.
  • Подяка від Онуфріївського райвійськкомату за проведення заняття територіальної оборони в Онуфріївському районі.

Посилання

Примітки

  1. Інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства
  2. Український легіон. Громадська організація
  3. Воїн добра: пам'яті Віктора Гурняка
  4. Завершилися навчання «Рух 100 – Суховій». Арміяinform (ua). 29 червня 2020. Процитовано 16 грудня 2021.
  5. Український Легіон. Проект
  6. П'єцух, Мар'яна (4 січня 2022). Дерев'яні автомати та айтівці-солдати. Як діє Тероборона та «Український легіон». YouTube. hromadske. Процитовано 6 лютого 2022.
  7. В Бердянську розпочалися міжнародні змагання “Нащадки вільних”. Офіційний сайт Бердянської міської ради (ua). 14 червня 2016. Процитовано 24 грудня 2021.
  8. За підсумками навчально-польових зборів відзначили кращих. Офіційний сайт Лозівської РДА (ua). 17 травня 2019. Процитовано 16 грудня 2021.
  9. Територіальна оборона: можливість чи головний біль для місцевої влади?
  10. У Києві з’явиться постійно-працюючий «Ветеранський намет». Арміяinform (ua). 30 вересня 2019. Процитовано 16 грудня 2021.
  11. У Києві відкрили культурний простір «Ветеранський намет». Столичний регіон (ua). 8 жовтня 2019. Процитовано 16 грудня 2021.
  12. "МІЖРІЧЧЯ-2021": НА КИЇВЩИНІ ВІДБУЛИСЯ НАВЧАННЯ З ОБОРОНИ УКРАЇНСЬКОЇ СТОЛИЦІ. www.5.ua (ua). 12 липня 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
  13. Не допустити висадку десанту — таке завдання отримали українські легіонери. Арміяinform (ua). 10 липня 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
  14. Програма майстер-класів від ГО “Український Легіон” на GUN OPEN DAY’2021. www.zbroya.info (ua). 11 жовтня 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
  15. «Закарпатський легіон» взяв участь у «челенджі» до Дня сержанта. Арміяinform (ua). 20 жовтня 2021. Процитовано 15 січня 2022.
  16. Харківська громадськість створює штаб оборони Харківщини: хто увійшов до його складу. Суспільне. Новини (ua). 21 квітня 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
  17. Що робити, якщо Росія нападе: Поради цивільним від військового експерта. kyiv.depo.ua (ua). 14 грудня 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
  18. "Регіон можна швидко захопити": як у Харкові реагують на можливе вторгнення Росії. Новини.live (ua). 23 листопада 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
  19. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №450/2021. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 29 серпня 2021.
  20. Киянин, сапер, ветеран АТО: Хто такий Олексій Кавлак, який загинув під час вибуху машини у Дніпрі (ФОТО). kyiv.depo.ua (ua). 15 вересня 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
  21. Під час вибуху в Дніпрі загинув інструктор, член громадської організації: що про нього відомо. Суспільне. Новини (ua). 15 вересня 2021. Процитовано 16 грудня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.