Усов Костянтин Глібович

Народний депутат України
8-го скликання
Блок Петра Порошенка 27 листопада 2014 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Костянтин Усов
Ім'я при народженні рос. Константин Глебович Усов
Народився 9 липня 1988(1988-07-09) (33 роки)
Кривий Ріг, Дніпропетровська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство  Україна
Національність українець
Діяльність журналіст та громадський діяч, народний депутат України VIII скликання
Alma mater Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Знання мов російська і українська
Членство Верховна Рада України VIII скликання
Посада заступник голови Київської міської державної адміністрації
Партія Європейська Солідарність

Усов Костянтин Глібович (нар. 9 липня 1988 року м. Кривий Ріг) — український політик, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання (2014-2019 рр.) Депутат Київської міської ради.[1] З 11 лютого 2021 року заступник голови Київської міської державної адміністрації[2] з питань здійснення самоврядних повноважень. Координує діяльність Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), Департаменту реєстрації КМДА та Департаменту транспорту КМДА.

Біографія

Костянтин Усов народився 9 липня 1988 року у Кривому Розі в родині інженерів. У тринадцять років став володарем чорного поясу з карате.

У 2005 році закінчив Центрально-Міську гімназію зі срібною медаллю (м. Кривий Ріг).

У 2007 став кореспондентом «Комерсант-Україна».

У 2009 році отримав диплом журналіста Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко.

У 2012 році завершив навчання за програмою IVLP Державного департаменту США – «Fight Against Corruption».

У 2013 році отримав диплом юриста Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко.

У тому ж році стає головою Наглядової ради телекомпанії «Перший міський телеканал. Одеса»

У квітні 2014 року став радником  голови Одеської обласної державної адміністрації.

З листопада 2014 по серпень 2019 року – народний депутат України VIII скликання, заступник голови Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку.

З 2015 року – секретар Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації.

З 2016 року – заступник члена постійної делегації Парламентської Асамблеї Ради Європи. Член комітету рівності та недискримінації ПАРЄ.

З 2018 року – член комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з питань обрання суддів Європейського суду з прав людини.

З вересня 2019 року по лютий 2021 року працював директором з розвитку бізнесу та правових питань в Адвокатському об’єднанні «EVERLEGAL».

З лютого 2021 року працює заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень.

Володіє англійською та іспанською мовами.

Одружений, має двох синів.

Освіта

2009 рр. – Київський національний університет ім.Т.Г.Шевченка, факультет журналістики.

2012 рр. – програма IVLP Державного департаменту США – «Fight Against Corruption»

2013 рр. – Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченко, юридичний факультет

Журналістська кар'єра

У 2006 році стажувався в українській редакції BBC World Service у Лондоні. Працював у «Телекритиці», на «Новому каналі», СТБ, «Фокусі» та «Дзеркалі тижня». 

З 2007 року працював у газеті «Коммерсантъ Украина».

З 2009 року працював журналістом-розслідувачем на телеканалі ТВі.

Найвідоміші розслідування Костянтина Усова: «Лук'янівка. Тюрма № 1», «Спецрозслідування. Політичні репресії», «Орендувати натовп», «Друзі президента», «Банда Дікаєва».

Премії

У 2012 р. отримав спецприз у професійному  конкурсі «Честь професії».

У 2012 р. отримав премію ім. Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці».

Політична кар'єра

У 2014 році став депутатам Верховної Ради від Кривого Рогу по 33 мажоритарному виборчому округу в м. Кривий Ріг і водночас наймолодшим мажоритарником парламенту восьмого скликання. У Верховній Раді працював на посадах заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та секретаря Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації.

Був заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи. У січні 2018 Костянтин Усов увійшов до складу комітету з правових питань та прав людини ПАРЄ, який займається формуванням складу Європейського суду. Загалом до комітету обирають 40 фахівців-юристів з-поміж майже тисячі делегатів ПАРЄ.

На місцевих виборах 2020 року був обраний депутатом Київської міської ради 9-го скликання.[3]

9 лютого 2021 року мер Києва Віталій Кличко призначив Усова заступником голови КМДА.[2]

Законотворча діяльність

У лютому 2016 у Верховній раді зареєстровано Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо боротьби з хабарництвом. Керівники правоохоронних органів, їхні заступники та інші силовики-високопосадовці та судді, які отримають неправомірну вигоду в особливо великих розмірах, будуть покарані довічним позбавленням волі з конфіскацією майна. Більше того, на засуджених до довічних термінів за цими статтями не поширюються амністія.

1 квітня 2016 року зареєстрував проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства, згідно з яким штрафи за несанкціоновані викиди промислових підприємств збільшаться до 400 разів.

З 1 серпня 2017 набув чинності закон про зниження ставок акцизного збору на машини з Європи. Найбільше зниження акцизного збору торкнеться автомобілів з об'ємом двигуна 1-1,5 л: майже в 22 рази — до € 0,063 за 1 см3 об'єму двигуна.

Костянтин Усов брав безпосередню участь у створенні Закону «Про освіту». Зокрема, у написанні Статті 7, яка передбачає початкову, середню та вищу освіту в Україні державною мовою.

Діяльність у Кривому Розі

За період каденції Костянтина Усова було відновлено, модернізовано та реконструйовано понад 40 міських шкіл та дитячих садочків.

У 2015-2016 рр. Костянтин Усов разом із волонтерами укомплектував протикумулятивними екранами всі бойові машини 17-ї танкової бригади з Кривого Рогу. Ці щити захищають танкістів та самі машини від ушкодження з боку кумулятивних снарядів, які в буквальному сенсі пронизують танкову броню та випалюють усе всередині.

За ініціативи нардепа був реконструйований Палац Культури «Карачуни» та створений сквер навколо нього (Центрально-Міський район Кривого Рогу).

У 2018-2019 роках парламентар встановив 20 безкоштовних та доступних цілодобово фітнес-станцій у трьох центральних районах Кривого Рогу, які входять до 33-го округу (його Костянтин Усов представляв у Верховній Раді).

У червні 2019 року Костянтин Усов заявив, що не балотуватиметься до Верховної Ради наступного скликання, тому що не бажає бути «вічним депутатом». Політик склав депутатські повноваження та продовжив займатися інфраструктурними проєктами, за які взявся за часів депутатства. Зокрема, за ініціативи Костянтина Усова реконструйований парк Гданцівський та триває реконструкція стадіону «Спартак» у Кривому Розі.

Авторитетний сайт про політику «Слово і діло» визнав Костянтина Усова найвідповідальнішим парламентарем Дніпропетровської області. За дослідженнями аналітиків, Костянтин Усов виконав 75% своїх обіцянок, одна з них наразі перебуває у процесі реалізації.

Діяльність на посаді заступника голови КМДА

Костянтин Усов змінив стандарти перевезення пасажирів на міських маршрутах загального значення. Згідно з новими умовами договору, в маршрутних автобусах м.Києва забороняється будь-яке шумове або візуальне забруднення салону; кожен автобус має бути обладнаний мінімум 5-ма кнопками зупинки на вимогу; у салоні має бути забезпечений чіткий температурний режим; за кабіною водія повинен висіти плакат визначеного містом зразка з інформацією про перевізника та водія (його портрет, дата народження, ПІБ, номер водійського посвідчення), способами зворотного зв’язку для пасажирів та правами й обов‘язками водія і пасажирів. Крім того, водії мають бути одягнені в типову уніформу, кожен з них повинен пройти курс домедичної допомоги та інструктаж щодо особливостей посадки/висадки пасажирів з інвалідністю. Водіям категорично забороняється курити в салоні автобусу, а надання послуги водіями та кондукторами має здійснюватись українською мовою.

За ініціативою Костянтина Усова у Києві була врегульована діяльність прокатних електросамокатів. Не чекаючи, доки Верховна рада прийме відповідний закон, місто підписало з усіма операторами прокатних самокатів Меморандум, у якому встановила ключові правила. Серед головних обмежень зменшення максимальної швидкості з 30-35 км/год до 20 км/год., а у спеціально визначених зелених, пішохідних та історичних зонах до 14 км/год. Меморандумом запровадили зони заборони пересування та залишання самокатів, а також упорядкували точки ранкового старту. Крім того, операторів зобов’язали промаркувати кожен самокат унікальним номером та забезпечити страхування кожного користувача при нещасних випадках під час використання самокату. Докуметом також передбачили надання операторами даних, необхідних для контролю якості послуг прокату: пікові години використання самокатів, перелік місць, де самокати мають найбільший попит, динамічну теплову карту користування по годинах та днях і щотижневий звіт про інциденти з самокатами.

Примітки

Посилання

Блог Костянтина Усова на "Українській правді"

Колонка Костянтина Усова на НВ

OBOZREVATEL: Один день із заступником мера Києва. Костянтин Усов

Костянтин Усов: Київ оголошує про новий стандарт міських пасажирських перевезень

КМДА підписала Меморандум про співпрацю з операторами прокату електросамокатів

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.