Фолькер Ронге

Фолькер Ронге (нім. Volker Ronge; нар. 2 лютого 1943, Гурау, Нижня Сілезія) — німецький соціолог і політолог.

Фолькер Ронге
нім. Volker Ronge
Народився 2 лютого 1943(1943-02-02) (78 років)
Ґура, Нижньосілезьке воєводство, Польща
Країна  Німеччина
Діяльність викладач університету
Знання мов німецька
Заклад University of Wuppertald

Біографія

Фолькер Ронг, чия сім'я втекла в 1945 році з Гурау, провів дитинство в Ольденбурзі. Після закінчення школи в 1962 році, Фольк Ронг служив 3 роки в армії. Після служби, в 1965 році, він вступив у Вільний університет Берліна, де вивчав політологію і юриспруденцію і захистив диплом з політології. З 1969 року він 3 роки працював у дослідницькому проекті «Політичне планування у ФРН», який був фінансований німецьким науково-дослідним товариством.

У 1972 році Фолькер Ронг захистив дисертацію в Бременському університеті і переїхав у Штарнберг, де працював в якості наукового співробітника в Інституті по дослідженню умов життя науково-технічного світу Товариства Макса Планка під керівництвом Карла Фрідріха фон Вайцзеккера і Юргена Хабермаса. У 1976 році Фолькер Ронг захистив докторську дисертацію з політології в Вільному університеті Берліна. У 1979 році він став директором інституту з вивчення громадської думки Infratest в Мюнхені.

У 1982 році Берзький університет запросив Фолькера Ронге на посаду професора загальної соціології зі спеціалізацією «Макроструктурний аналіз суспільства». Кілька років Ронге був деканом відділення суспільних наук. У 1991 році він став проректором з планування та фінансів. З 1999 по 2008 рік Фолькер Ронге був (п'ятим) ректором Бергського університету Вупперталя, який був заснований в 1972.

Робота в якості гостьового професора

В якості гостьового професора Фолькера Ронге запрошували викладати в Роскілле (Данія), Інсбрук (Австрія), Лейден (Нідерланди), Кошице (Словаччина), Калінінград (Росія), а також в Берлін і Мюнхен.

Робота і проекти в Росії, Білорусі та Україні

За всіма проектами (крім консультації російського уряду) стояло бажання Фолькера Ронге привнести в російську, білоруську і українську науку/журналістику щось нове. У Росії Фолькер Ронге дуже часто не обирав московські організації як своїх партнерів.

Його проекти майже ніколи не мали спонсорів, сам Фолькер Ронге при цьому майже ніколи не отримував гонорарів. Всі свої проекти Ронге реалізовував за рахунок свого наукового ідеалізму і залученості в свою справу.

Зимові та літні школи

Зимова школа Фолькера Ронге. Київ, 2015 рік.

Для своїх зимових і літніх шкіл Фолькер Ронге розробив педагогічну концепцію, яка лягла в основу кожної літньої або зимової школи. Фолькер Ронге вибирав приємне місце поза університету, де студенти ночували, снідали, обідали і вечеряли, збирав групу з 12-20 студентів з різних країн, міст і з різних університетів. Протягом одного тижня 24 години на добу студенти були разом — один з одним і професором. Основною програмою літніх і зимових шкіл були лекції німецькою мовою за темами на стику соціології, економіки, ЗМІ та журналістики, які Фолькер Ронге читав самостійно. Лекції змінювалися практичними завданнями в невеликих групах. Крім лекцій для студентів були організовані екскурсії: як культурні (музеї та прилеглі міста), так і виробничі (видавництва, туристичні компанії, на фабрики і заводи).

Джерела фінансування Фолькер Ронге знаходив у Німеччині самостійно. Найчастіше літні та зимові школи фінансував сам професор. Але були і випадки, коли Ронге знаходив спонсорів у своєму оточенні. Для студентів участь в літніх і зимових школах було повністю безкоштовним.

Дуже багато студентів з Росії, Білорусі та України скористалися можливістю участі в літніх і зимових школах, і всі відзначили, що участь у них було неймовірно корисним. У зимових і літніх шкіл були свої прихильники: багато учасників брали участь у школах професора кілька років поспіль.

Почесні ступені

Фолькер Ронге є:

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.