Фостун Святомир

Святомир Фостун
Святомир Фостун
Народився 22 листопада 1924(1924-11-22)
с.Милування, тепер Тисменицький район, Івано-Франківська область, Україна
Помер 25 липня 2004(2004-07-25) (79 років)
біля с.Куровичі, Золочівський район, Львівська область,  Україна
Громадянство  Велика Британія
Національність українець
Діяльність громадський діяч
журналіст
письменник
Alma mater Чиказький університет
Мова творів українська

Святомир Фостун (22 листопада 1924, село Милування, нині Тисменицького району Івано-Франківської області 25 липня 2004, між селами Куровичі та Підгайчики, Золочівського району Львівської області) — український письменник і журналіст, громадський діяч.

Біографія

Закінчив Станиславівську українську гімназію, вояк УПА. В 1944 потрапив у німецько-гітлерівський полон, згодом його направили в дивізію «Галичина», сотник. Після відступу дивізії з України перебував у таборі для інтернованих вояків у місті Ріміні, з 1947 року  — у Англії.

На еміграції жив в Італії, Канаді й Англії. Закінчив заочно УВУ у Мюнхені — факультет української літератури, університет у Чикаго — доктор права.

Секретар Союзу українців у Великій Британії та (1971—1973) Світового Союзу Вільних Українців.

Довголітній секретар СКВУ, секретар централі Союзу українців, голова Об'єднання колишніх вояків-українців, віце-президент Світової ради українських комбатантських організацій, член Спілки письменників України та Спілки офіцерів України. З 1978 р. був головним редактором тижневика «Українська Думка» у Лондоні.

25 липня 2004 року, у неділю, приблизно о 17-й годині на 34-му кілометрі автошляху Львів Кропивницький, між селами Куровичі і Підгайчики Золочівського району Львівської області, водій автомобіля, у якому їхав Святомир Фостун з іншими пасажирами, як повідомили у Золочівському райвідділі міліції, виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з пасажирським мікроавтобусом Фольксваген Транспортер T4. У катастрофі також загинули Маркіян Шептицький — секретар Головної управи Об'єднання колишніх вояків-українців, Володимир Пігей — член української громади м. Рагбі та Роман Панкевич зі Львова. Водій і пасажири мікроавтобуса не постраждали.

24 липня 2005 р. у м. Львів відбулось відкриття пам'ятного знаку на місці загибелі голови об'єднання колишніх вояків України з Великої Британії Святослава Фостуна, членів ОБВУ Маркіяна Шептицького, Володимира Пігея.

Творчість

Автор кількох повістей, статей у пресі, редактор комбатантського журналу «Сурмач» і тижневика «Українська Думка».

Відомий письменник і публіцист, автор великих історичних полотен «Плем'я непокірних», «Звідуни степових когорт», «Над Галичем гримить», «Шляхами смерті», розвідки «50-ліття УАПЦ», «Пінська конгрегація», етюди «На крилах життя». Редагував тижневик «Українська думка», журнали «Відомості», «Сурмач».

Видані книги

  • Фостун С. Плем'я непокірних: Повість із часів декабристського руху в Україні / Обкл. і ілюстр. книжки Р. Глувко. — Лондон: Об'єднання бувших Вояків Українців у Великій Британії, 1971 (З друкарні Української Видавничої Спілки в Лондоні). — 117 c., ілюстр. — 1000 прим.
  • Фостун С. Нас розсудить Бог: Історична повість з часів гетьмана Павла Полуботка / Обкл. та ілюстр. Л. Денисенка. — [Нью-Йорк]: Видавництво Центральної Управи Спілки Української Молоді, 1985. — 320 с., ілюстр., портр. — (Юнацька бібліотека СУМ; ч. 4).
  • Фостун С. Стежинами життя: Етюди / Обкл. М. А. Островського, вступ. сл. Р. Лиманчука. — Лондон: [Published by the author], 1993 (З друкарні Української Видавничої Спілки в Лондоні). — 79 с., портр.
  • Фостун С. М. Шляхами смерті. Повість. — Буенос-Айрес: Вид-во Ю. Середяка, 1976. — 190 с.
  • Фостун С. М. Шляхами смерті. — Київ: Видавництво «Пропала грамота», 2020. — 204 с.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.