Цинтаозавр

Tsintaosaurus («ящір з Циндао») рід качконосих динозаврів, скам'янілі рештки якого були виявлені в Китаї у відкладеннях пізньої крейди (75-68 млн років тому). Сягав 10 метрів завдовжки, 3,6 метри заввишки з масою в 3 тони. Типовий вид Tsintaosaurus spinorhinus вперше був описаний в 1958 році.

Цинтаозавр
Період існування: пізня крейда, 70 млн р. т.
Скелет в Палеозоологічному музеї Китаю
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Птахотазові (Ornithischia)
Підряд: Орнітоподи (Ornithopoda)
Родина: Гадрозаврові (Hadrosauridae)
Триба: Tsintaosaurini
Рід: Цинтаозавр (Tsintaosaurus)
Young, 1958
Типовий вид
Tsintaosaurus spinorhinus
Young, 1958
Вікісховище: Tsintaosaurus

Tsintaosaurus мав характерний «качиний» дзьоб і безліч зубів для пережовування їжі. Велику частину часу ймовірно пересувався на чотирьох ногах, але при необхідності міг вставати на дві. Як і інші гадрозаври, можливо, жив стадно.

Гребінь

Застаріла реконструкція голови
Сучасна реконструкція

Tsintaosaurus, зазвичай зображувався з одним гребнем, що стирчить з голови під невеликим кутом. У 1990-х роках деякі дослідження показали, що гребінь насправді є уламком кістки. У дослідженні також висловлювалася думка, що Tsintaosaurus є синонімом іншого качконосого динозавра Tanius. Проте зразок, знайдений пізніше, також мав гребінь, так що наразі Tsintaosaurus вважається окремим родом.

Класифікація

Tsintaosaurus міг входити в одну гілку підродини Ламбеозаврин, разом з європейськими динозаврами Pararhabdodon і Koutalisaurus (можливо є синонімом Pararhabdodon).

Кілька скелетів Tsintaosaurus були виявлені в Південно-Східній Азії, на території сучасної китайської провінції Шаньдун.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.