Чаусове

Чау́сове село в Україні, в Первомайському районі Миколаївської області. Населення становить 721 осіб. Орган місцевого самоврядування Чаусівська сільська рада. Село розташовано на лівому березі Південного Бугу, за 9 км на захід від міста Первомайська і залізничної станції Первомайськ-на-Бузі. Сільраді підпорядковані села Мічуріне і Підгір'я.

село Чаусове
Країна  Україна
Область Миколаївська область
Район/міськрада Первомайський район
Рада Чаусівська сільська рада
Основні дані
Засноване 1700
Населення 721
Поштовий індекс 55235
Телефонний код +380 5161
Географічні дані
Географічні координати 48°03′39″ пн. ш. 30°43′08″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
110 м
Водойми Буг
Місцева влада
Адреса ради 55234, Миколаївська обл., Первомайський р-н, с.Чаусове, вул.Антонова,4
Карта
Чаусове
Чаусове
Мапа

Історія села

Біля села Підгір'я знайдене навершшя кам'яної булави епохи бронзи (II тисячоліття до н. е). Чаусово засноване в першій половині XVIII ст. В 1905 р. в селі відбувся виступ селян проти поміщика під керівництвом П. Д. Скрипника. Після придушення виступу П. Д. Скрипник був заарештований і засуджений до страти.

На фронтах Німецько-радянської війни бився з ворогом 261 житель села; 42 воїни удостоєні урядових нагород, 160 — загинули в боях. У Чаусовому в 1956 р. встановлений пам'ятник воїнам-визволителям і односельцям, що віддали життя за свободу і незалежність Батьківщини.

Економіка села

У Чаусові обробляється 3373 га сільськогосподарських угідь, в тому числі 3034 га орних земель, з них 614 га зрошуються. У господарстві вирощують озиму пшеницю, соняшник, цукровий буряк, розвинене м'ясо-молочне тваринництво.

Орденами і медалями СРСР нагороджені 28 селян, в тому числі орденами Леніна і Жовтневої Революції — ланковий механізованої ланки з вирощування цукрового буряку А. С. Нетреба, орденом Леніна — бригадир тракторної бригади Г. І. Комарчук і пташник Е. А. Соловйова, а також бригадир рільничої бригади Д. С. Горбановський, доярки А. Д. Костенко і В. Д. Устянська. Доярка Устянська Галина Андріївна, нагороджена орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора і Трудової Слави 3-го ступеня, була депутатом Верховної Ради Української РСР 8-го і 9-го скликань.

Освіта і культура

У селі є середня школа (212 учні і 17 учителів). Учитель Грушанський удостоєний ордену Леніна. Діють будинок культури із залом на 250 місць, дві бібліотеки з фондом 11,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий сад на 50 місць. Населення обслуговують два магазини, швацька майстерня, перукарня, відділення Укрпошти та Ощадбанку України. Водопровід — протяжністю 3 кілометри.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.