Юніс Кеннеді Шрайвер

Юніс Кеннеді Шрайвер (англ. Eunice Kennedy Shriver, 10 липня 1921(19210710) 11 серпня 2009) американська активістка, представниця клану Кеннеді, організатор і засновниця перших міжнародних спеціальних Олімпійських ігор для людей з розумовою відсталістю.

Юніс Кеннеді Шрайвер
Ім'я при народженні англ. Eunice Mary Kennedy
Народилася 10 липня 1921(1921-07-10)[1][2][…]
Бруклайн, Норфолк, Массачусетс, США
Померла 11 серпня 2009(2009-08-11)[3][1][…] (88 років)
Гаянис, Барнстейбл, Массачусетс, США
·інсульт
Країна  США
Діяльність легкоатлетка, політична діячка, соціологиня
Alma mater Стенфордський університет і Manhattanville Colleged
Знання мов англійська
Партія Демократична партія США
Рід Сім'я Кеннеді
Батько Джозеф П. Кеннеді[4][5]
Мати Роуз Кеннеді[4][5]
Брати, сестри Joseph P. Kennedy Jr.d[5], Джон Фіцджеральд Кеннеді[5], Розмарі Кеннеді[5], Kathleen Cavendishd[5], Патриція Кеннеді Лоуфорд[5], Роберт Кеннеді[5], Джин Кеннеді Сміт[5] і Едвард Кеннеді[5]
У шлюбі з Сарджент Шрайвер[5]
Діти Марія Шрайвер[4][5], Боббі Шрайвер[4], Timothy Shriverd[4], Mark Shriverd[4] і Anthony Shriverd[4]
Нагороди

Grand Gold Decoration of Styriad

Four Freedoms Award - Freedom from Wantd

Національна зала слави жінок (1998)

Theodore Roosevelt Awardd (2002)

Премія Елізабет Блеквелd (2011)

премія Альберта Ласкера за фундаментальні медичні дослідженняd

Lasker-Bloomberg Public Service Awardd (1966)

Laetare Medald

Зала слави жінок Мерілендуd (2001)

honorary doctor of the University of Miamid (14 травня 1999)

IMDb ID 0447885
Сайт eunicekennedyshriver.org
Юніс Шрайвер і Зураб Церетелі

Життєпис

Представниця відомої династії Кеннеді, Юніс народилася в Бруклайні, штат Массачусетс, і була п'ятою за рахунком дитиною у великій родині. Здобувши належну освіту, вона зацікавилася соціальними проблемами людей з різними розумовими відхиленнями і свою подальшу діяльність присвятила їх вирішенню. 23 травня 1953 року вона обвінчалася з Сарджентом Шрайвером, згодом видатним членом Демократичної партії США, кандидатом у віцепрезиденти від цієї партії, а також сенатором штату Массачусетс1973 року). У цьому шлюбі народилося п'ятеро дітей.

1960 року Юніс Кеннеді активно допомагала своєму старшому братові Джону Кеннеді в організації та проведенні успішної президентської виборчої кампанії.

У червні 1963 року вона відкрила у своєму будинку в Меріленді літній денний табір для дітей та дорослих з порушенням інтелекту — для того щоб вивчити їхні здібності до різних видів спорту і фізкультури. Вся її робота за цим напрямком вилилася в підсумку в організацію перших міжнародних Спеціальних Олімпійських Ігор, які відбулися в липні 1968 року на стадіоні Солджер-філд у Чикаго. В грудні того ж року було створено Спеціальну Олімпіаду, яка отримала статус благодійної організації. 1988 року на XV зимових Олімпійських іграх в Калгарі президент Міжнародного олімпійського комітету Хуан Антоніо Самаранч підписав з Юніс Кеннеді угоду, згідно з якою Спеціальна Олімпіада отримала право використовувати у своїй назві слово «олімпійський». Відтоді Спеціальні Ігри мають статус Олімпійських, і проводяться до теперішнього часу.

Головна заслуга Юніс у тому, що вона змогла довести: регулярні заняття фізичною культурою, участь у змаганнях допомагають розумово відсталим людям здобувати навички праці та колективних усвідомлених дій, вчать їх виступати цілеспрямовано і організовано. Це створює можливості для поступової адаптації до реальних життєвих умов і інтеграції в суспільство[6]. За активну благодійну діяльність президент США Рональд Рейган 1984 року нагородив Юніс Кеннеді вищою державною нагородою США медаллю Свободи[7].

В останні роки життя, незважаючи на похилий вік і тяжку хворобу (страждала хворобою Аддісона), продовжувала брати участь у соціальному житті країни. У віці 88 років, незадовго до смерті була доставлена в клініку містечка Гаянис (штат Массачусетс) в критичному стані, де незабаром і померла від ендокринної хвороби Аддісона[8].

Сім'я

Юніс Кеннеді Шрайвер була п'ятою дитиною Джозефа і Рози Кеннеді, троє її братів — також політичні діячі США :

Вона була одружена з Робертом Сарджентом Шрайвером (19152011), видатним політиком США від демократичної партії, від якого мала п'ятьох дітей:

Всього Юніс Шрайвер мала п'ятеро дітей і 13 онуків.

Особистість

За спогадами Жаклін Кеннеді, її свекор Джозеф Кеннеді говорив про свою доньку: «Конкуренція рухає нами. Це стосувалося й жінок. Фактично Юніс була більш енергійна, ніж Джек і Боббі. Якби вона була чоловіком, то стала б президентом».[9]

Примітки

  1. Німецька національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #141038225 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
  2. SNAC — 2010.
  3. http://www.msnbc.msn.com/id/32369161/ns/politics-more_politics/
  4. Lundy D. R. The Peerage
  5. Kindred Britain
  6. Специальная Олимпиада России (Special Olympics). Архів оригіналу за 4 липня 2009. Процитовано 12 серпня 2009.
  7. Итар-Тасс
  8. Сестра Джона Кеннеди умерла в возрасте 88 лет — Глобалист
  9. Келли К. Жаклин/Пер. с англ. О. В. Разумовского;художник А. И. Барило. — Смоленськ: Русич, 1997. — 448 с. — С. 47. — («Женщина-миф»)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.