Язениця Польська

Язениця Польська — колишнє село в Україні, в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області. Відселене і зруйноване радянською владою після Другої світової війни у зв'язку зі створенням на території, яка включала це село та сусідні села (Язениця Руська, Бербеки і Будки Незнанівські), авіаційного полігону. Територією села протікала одноіменна річечка, яка й нині називається Ясеницький Рів або Ясеницький струмок (у деяких джерелах - Ясенецький струмок).

село Язениця Польська
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Кам'янка-Бузький район
Основні дані
Населення 0
Географічні дані
Географічні координати 50°07′55″ пн. ш. 24°25′42″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
220 м
Місцева влада
Карта
Язениця Польська
Язениця Польська
Мапа

Раніше село називалося Язениця Руданська і належало старості Камінки Струмилової (нині - Кам'янка-Бузька). З 1787 село перейшло разом з посадою старости Камінки Струмилової у власність графа Цетнера.

Наприкінці XIX століття більшість земель в селі належала нащадкам графа Йозефа Мієра, який придбав їх у 1798 році разом з посадою старости Камінки Струмилової. Згідно з переписом населення від 1880 року в Язениці Польській мешкало 590 особи. Згідно з переписом населення від 1900 року в селі вже мешкало 702 особи, з них 115 греко-католицького віросповідання, 582 - римо-католицького і 5 - юдейського. Цей же перепис подає, що 75 мешканців села вказали, що їх рідна мова українська (ruthenisch), а 627 - що польська.

Греко-католицька громада села належала до парафії села Руда Сілецька, а римо-католицька громада - до парафії Камінки Струмилової.

За часів Польської Республіки до 1934 року село було самоврядною громадою у Камінецькому повіті Тернопільського воєводства. У зв'язку з адміністративною реформою 1 серпня 1934 року село було включене до новоутвореної сільської об'єднаної ґміни Камінки Струмилової того ж повіту і того ж воєводства. Після війни село увійшло в склад УРСР і незабаром було ліквідоване.

Джерела та література

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.