Allium macrostemon

Allium macrostemon — вид рослин з родини амарилісових (Amaryllidaceae); поширений у Примор'ї (Росія), сх. Монголії, Північній Кореї, Південній Кореї, Тайвані, Тибеті, майже всьому Китаї.

?
Allium macrostemon

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Angiosperms)
Однодольні (Monocots)
Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина: Амарилісові (Amaryllidaceae)
Підродина: Цибулеві (Allioideae)
Триба: Allieae
Рід: Цибуля (Allium)
Вид: A. macrostemon
Allium macrostemon
Bunge, 1833
Посилання
Вікісховище: Allium macrostemon
Віківиди: Allium macrostemon
EOL: 1084691
IPNI: 528368-1
МСОП: 201505
NCBI: 91198

Опис

Цибулина одиночна, субкуляста, діаметром 0.7–1.5(2) см, як правило, з цибулинками біля основи; оболонка чорнувата. Листки коротші від стеблини, 2–5 мм завширшки, півциліндричні чи 3-кутові. Стеблина 30–70 см, циліндрична, вкрита листовими оболонками на 1/4–1/3 довжини. Зонтик від півсферичної до кулястої форми, щільно багатоквітковий, несучи цибулинки та квіти або лише цибулинки. Оцвітина від блідо-пурпурної блідо-червоної; сегменти від довгасто-яйцюватих до довгасто-ланцетних, рівні, 4–5.5 × 1.2–2 мм; внутрішні зазвичай коротші, ніж зовнішні[1].

Поширення

Поширення: Примор'я (Росія), сх. Монголія, Північна Корея, Південна Корея, Тайвань, Тибет, майже весь Китай, окрім провінцій Хайнань, Цінхай та Сіньцзян[2][3].

Переважним місцем існування є сонячні, низовинні луки та рілля, росте вздовж долин річок та передгір'я гір, лісових узліссях та в дубових лісах; у Монголії на кам'яних полях та ущелинах, скелястих та кам'янистих схилах та прибережній гальці[4].

Використання

Використовується як столовий овоч і джерело вітамінів в Японії, Китаї та Кореї — є одним з найпопулярніших видів їстівної цибулі в Кореї та північно-східному Китаї. У Росії цибулини часто місцево збирають і використовують для маринування[4].

Загрози й охорона

У 2011 році цей вид був регіонально оцінений як критично загрожений у Монголії. Вважається, що зниження чисельності зумовлене заготівлею для вживання лікарських засобів та харчів[4].

Про цей вид повідомляється з трьох заповідників у Росії. Цей вид має живі колекції у семи ботанічних садах по всьому світу[4].

Примітки

  1. Flora of China. efloras.org. Процитовано 16.05.2020. (англ.)
  2. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 16.05.2020. (англ.)
  3. Germplasm Resources Information Network. Процитовано 16.05.2020. (англ.)
  4. Rhodes L., Maxted N. (2016). Allium macrostemon. The IUCN. Процитовано 16.05.2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.