Epacris impressa

Epacris impressa вид чагарників з родини вересових. Представників цього виду в Австралії називають звичайний верес або рожевий верес.

?
Epacris impressa

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Magnoliophyta)
Дводольні (Magnoliopsida)
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Вересові (Ericaceae)
Триба: Епакрісові
Рід: Епакріси
Вид: Epacris impressa
Epacris impressa
Labill., 1805
Посилання
Вікісховище: Category:Epacris impressa
Віківиди: Epacris impressa
EOL: 5249990
IPNI: 325143-1
NCBI: 64689

Історія

Перший екземпляр був зібраний 1793 року французьким ботаніком Лабіллард'єром на Землі Ван-Дімена (нині Тасманія); рослину було описано ним у 1805 році й вона отримала назву Epacris impressa через заглибини при основі чашечки квітки.

Ботанічний опис

Вічнозелений чагарник шириною 30—90 см часто до 120 см, зрідка висотою до 3 м.

Стебло тонке, пряме з жорсткими гілками. Листки звужено-овальні, яскраво-зелені, відтягнуті, довжиною 8—16 мм, ростуть без черешків прямо зі стебла.

Квіти звисаючі, циліндричні, червоні, рожеві чи білі, довжиною 2 см, зібрані у тонкі, прямі, кінцеві китиці довжиною 10 см чи більше.

Плід коробочка з дрібним насінням.

Цвітіння навесні-влітку.

Відмінний медонос.

Розповсюдження та екологія

Рослина трапляється у прибережних регіонах та передгір'ях від гір Маунт-Лофті у Південній Австралії, у південній частині штату Вікторія до річки Клайд, у Новому Південному Уельсі. Рослина також росте у національних парках Гремпіанс та Мала пустеля (штат Вікторія), а також на острові Тасманія.

Культура й мистецтво

У 1951 році Epacris impressa було прийнято як офіційну квіткову емблему штату Вікторія, рішення набрало чинності у 1958 році. У 1973 зображення рожевого вересу було додано на геральдичний щит штату.

У 1968 році була випущена серія поштових марок з зображенням рослин Австралії, рожевий верес було представлено на марці номіналом 13 центів[1].

Штат Вікторія був першим з австралійських штатів, який на офіційному рівні прийняв квіткову емблему[1].

Галерея

Примітки

  1. Boden, Anne (1985). Common Heath: Floral Emblem of Victoria (http). Australian National Botanic Gardens. Архів оригіналу за 14 липня 2013. Процитовано 13 липня 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.