Nesselsdorf Präsident

Nesselsdorf Präsident (укр. Нессельсдорф Президент) — перший автомобіль фірми Nesselsdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesellschaft у Нессельсдорфі (сьогодні Копрівніце, Моравія, Чехія), що розроблявся з 1897 і був презентований 1898-го року. Перший автомобіль зібраний на теренах Чехії, Австр-Угорської імперії, один з перших автомобілів світу.

Nesselsdorf Präsident
Виробник Nesselsdorfer Wagenbau AG
Роки виробництва 1897
Наступник(и) Meteor, Nesselsdorf, Wien, Bergsteiger, Versucher, Adhof, Spitzbub, Balder, Metrans
Стиль кузова фаетон
Компонування задньопривідний • задньомоторний
Двигун(и) опозитний 2-циліндровий мотор Benz, 2750 см³, 5 к.с.
Коробка передач 2
Колісна база 1780 мм
Довжина 3225 мм
Ширина 1472 мм
Висота 2290 мм
Вага 1072 кг
Найвища швидкість 30 км/год
Дизайнер Леопольд Світак
Ганс Ледвінка
Едмунд Румплер

Конструкція

Розробляти конструкцію автомобіля розпочав Леопольд Світак[1] (1897/98) на основі авто компанії Benz & Cie.. Значний внесок у будівництво автомобіля вніс барон Теодор фон Лібіг, якому завдяки особистому знайомству з Карлом Бенцом вдалось отримати його мотор. Крім того Карл Бенц вніс декілька поліпшень у конструкцію в ході будівництва. До будівництва автомобіля серед декількох інженерів залучили молодого Ганса Ледвінку. Передні колеса вперше було захищено бампером.

Репліка Nesselsdorf_Präsident

У задній частині корпусі встановили 2-циліндрвий опозитний мотор компанії Benz & Cie. з Мангайму. Його робочий об'єм становив 2750 см³ при потужності 5 к.с.. Система запалювання діяла від магнето системи Bosch. Для змащування рухомих частин двигуна і трансмісії встановили централізовану систему. Мотор отримав водяну систему охолодження. За сидінням розміщувалась подвійна труба конденсації, звідки конденсат подавався у дві ємності і повертався до мотора. Обертовий рух з мотора передавався двома перехрещеними ременями на вал, звідки ланцюговий привід приводив у рух задні колеса. Привід керувався важелем з колонки керма. У середній позиції обертовий момент не передавався. При нахилі вперед автомобіль рухався у відповідному напрямку, при нахилі назад здійснювався задній хід. Авто розвивало швидкість до 30 км/год.

Автомашина отримала два типи гальма — справа кузова розміщувався важіль ручного гальма з фрикційним приводом на проміжний вал, що отримав диференціал. З педалі зусилля передавалось на гальма задніх коліс.

Голова правління AG Nesselsdorfer Wagenbau Гуґо Фішер фон Рьослерштамм і пасажири 21/22 травня перевезли автомашину з Нессельсдорфа до Відня на Першу Автомобільну Виставку до 50-річчя коронації цісаря Франца Йосифа I. За 24,5 години (їзда 14,5 годин) вони проїхали 328 км з середньою швидкістю 22,62 км/год. Після завершення виставки єдиний екземпляр автомобіля передали Австрійському автомобільному клубу, заснованому бароном Теодором фон Лібігом, а з 1919 до Технічного музею Праги.

На основі єдиного екземпляра Nesselsdorf Präsident було розроблено моделі Meteor, Nesselsdorf, Wien, Bergsteiger, Versucher, Adhof, Spitzbub, Balder, Metrans.

Джерела

  • Schmarbeck, Wolfgang: Tatra — Die Geschichte der Tatra-Automobile, Verlag des Internationalen Auto- und Motorrad-Museums Deutschland, Bad Oeynhausen (1977) (нім.)

Посилання

Примітки

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.