Quercus acutifolia

Quercus acutifolia — вид рослин з родини букових (Fagaceae); поширений в Америці від Мексики до Гватемали. На листках — гострі кінчики й крайові зубці, через які й надали виду його епітет[2].

?
Quercus acutifolia

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Angiosperms)
Евдикоти (Eudicots)
Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид: Q. acutifolia
Quercus acutifolia
Née, 1801[1]
Синоніми
Quercus anglohondurensis C.H.Mull.
Quercus grahamii sensu A.DC.
Quercus montserratensis C.H.Mull.
Quercus tenuiaristata Trel.
Посилання
Вікісховище: Quercus acutifolia
Віківиди: Quercus acutifolia
EOL: 1151811
IPNI: 325831-2
МСОП: 78803712
NCBI: 2004971

Опис

стовбур

Це листопадне або пізньо-листопадне дерево, яке зазвичай досягає 10–40 м у висоту зі стовбуром 15–100 см у діаметрі. Кора темно-коричнева, шорстка, розбита на квадратні пластинки. Гілочки стають голими, червоно-коричневими, з численними блідими сочевичками. Листки від широко-ланцетних до яйцюватих або обернено-яйцюватих, 5–10(20) × 2–6 см, товсто шкірясті; основа округла або субсерцеподібна або послаблена; верхівка загострена; край переважно цілий, потовщений, вигнутий; верх темно-оливково-зелений, голий, злегка блискучий; низ майже безволосий із золотистими залозистими волосками, іноді з пазушними пучками; ніжка листка гола, завдовжки 0.7–3 см. Тичинкові сережки довжиною 4–11 см, запушені, з 20–50 квітками, з лютого по березень; маточкові сережки 0.6–2 см, від 1 до 4-квіткові. Жолудів 1–4, дворічні, на товстій ніжці 2–20 мм; горіх яйцюватий, 1–1.9 см; чашечка укриває 1/3 або 1/2 горіха[2][3].

Період цвітіння: березень — липень. Дає зрілі плоди в червні — липні в південних районах ареалу Центральної Америки, а в жовтні — у найпівнічніших популяціях. Дерева дуже повільно ростуть і мають дуже довгий життєвий цикл, коли дерева досягають стадії розмноження, вони дають плоди лише з періодичністю від п'яти до десяти років[2][3].

Середовище проживання

Країни поширення: Беліз, Гватемала, Гондурас, Мексика крім півночі[2].

Росте в дубових, сосново-дубових та змішаних лісах, часто у відкритих лісах на вологих схилах та плоскогір'ях, а також у вологих ярах та балках; на висотах 1000–2500 м[2].

Використання

Q. acutifolia виробляє тверду деревину, яка використовується місцево на дрова та деревне вугілля, а також для інструментів, стовпів огорожі, будівельних матеріалів. Кору можна використовувати в лікувальних цілях для лікування опіків[2].

Загрози

Зміна клімату становить серйозну загрозу для Q. acutifolia. Середовище існування продовжує стикатися з високими показниками вирубки та знищення середовищ існування через наслідки комерційної вирубки та розчищення земель для сільського господарства та випасу худоби[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 15.10.2020. (англ.)
  2. Wenzell K. & Kenny L. (2015). Quercus acutifolia. The IUCN. Процитовано 15.10.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Процитовано 15.10.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.