Quercus salicifolia

Quercus salicifolia — вид рослин з родини букових (Fagaceae); поширений у Центральній Америці від півдня Мексики до Панами.

?
Quercus salicifolia

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Angiosperms)
Евдикоти (Eudicots)
Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид: Q. salicifolia
Quercus salicifolia
Née, 1801[1]
Посилання
Вікісховище: Quercus salicifolia
Віківиди: Quercus salicifolia
IPNI: 296714-1
МСОП: 78972471

Опис

Часто є дуже високим листопадним деревом, заввишки до 40 м і до 2.3 м у діаметрі. Упродовж ареалу він є морфологічно дуже мінливим видом, якого іноді можна сплутати в молодому віці, але у зрілому віці його стовбур і дрібне листя легко ідентифікувати. Крона густа й округла. Кора шорстка, жовто-сіра до чорнуватої, з вертикальними хребтами і горизонтальними борознами. Гілочки стрункі, голі, темно-рожевувато-коричневі, помітні бліді сочевиці. Листки еліптично-ланцетні, шкірясті, 7–15 × 2–4 см; основа вузько закруглена; верхівка гостра або загострена; край товстий, хвилястий, цілий; верх темний, блискучий, тьмяно-зелений, безволосий; низ блідо-зелений, злегка сірувато-зелений, безволосий або з кількома трихомами біля пазух; ніжка 1–6 мм, рожевувата, гола. Тичинкові сережки довжиною 4–6 см, малоквіткові; маточкові — 0.2–0.8 см, 1–4-квіткові. Жолуді однорічні, поодинокі або парні, на ніжці 0.5–1 см; горіх циліндрично-еліптичний, 1–1.6 × 0.8–1.2 см; чашечка 1.5–2 см у діаметрі, із загостреними, блискучими, блідо-коричневими лусочками, вкриває від 1/4 до 1/3 горіха[2][3].

Період цвітіння: грудень — січень. Період плодоношення: квітень — липень[3].

Середовище проживання

Країни поширення: Коста-Рика, Сальвадор, Гватемала, Гондурас, південна Мексика, Нікарагуа, Панама[2].

Росте у хмарному лісі; на висотах 800–2000 м[2].

Використання

Використовують для виготовлення деревного вугілля. Деревина також використовується на стовпах огорож, особливо в районах великої рогатої худоби, де є поодинокі дерева[2].

Загрози

Відчуває сильний тиск видобутку для використання деревини та поза деревиною[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 18.10.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2018). Quercus salicifolia. The IUCN. Процитовано 18.10.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Процитовано 18.10.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.