The Man in the Blue Flannel Pants

«The Man in the Blue Flannel Pants» (укр. «Чоловік у синіх фланелевих штанах») — сьома серія двадцять третього сезону мультсеріалу «Сімпсони», прем'єра якої відбулась 27 листопада 2011 року у США на телеканалі «Fox».

Серія «Сімпсонів»
«Чоловік у синіх фланелевих штанах»
англ. The Man in the Blue Flannel Pants
Гомер і Марлоу «домовляються» з мером
Гомер і Марлоу «домовляються» з мером
Сезон № 23
Серія № 493
Перший показ 27 листопада 2011
Сценарій Джефф Вестбрук
Режисер(и) Стівен Дін Мур
Виконавчий продюсер Ел Джін
Код виробника PABF01
Запрошені зірки
Джон Слеттері в ролі Роберта Марлоу, Кевін Майкл Річардсон в ролі гостя вечірки, Метью Вайнер в ролі аудитора з комітету енергетики
Особливості серії
Політ у заставці Красті та Третій Номер Мел Мел розгойдуються на трапеціях, але Мел не дістає до руки Красті, і падає
Хронологія
Попередня Наступна
The Book Job The Ten-Per-Cent Solution
Сезон 23
Список серій

Сюжет

На зйомках «Шоу Клоуна Красті» агенти Красті кажуть, що є проблеми з продажем його горілки «Абсолют Красті». Щоб зробити її популярною, агенти наполягають на тому, щоб Красті влаштував дегустаційну вечірку вдома у пересічного жителя Спрінґфілда. Красті влаштовує конкурс серед своїх глядачів, в якому перемагає Барт Сімпсон.

На вечірці всі весело проводять час, допоки не приїжджає містер Бернс і відштовхує гостей. Зрештою, Гомер як господар вечірки рятує ситуацію співаючи з Бернсом у караоке. Завдяки успіху на вечірці, Бернс підвищує Гомера до «главбуха» Спрінґфілдської атомної станції замінивши Роберт Марлоу, що йде на пенсію.

Марлоу бере Гомера під своє крило і показує всі тонкощі роботи «главбухом». Щоб розслабитись під час важливих зустрічей і досягти успіху від них, Гомер починає пити Бурбон. Робота перетворює Гомера на сумного індивіда, який п'є допізна і скаржиться на безглуздість своєї роботи. Поступово Гомер віддаляється від своєї сім'ї.

Якось, прийшовши додому пізно ввечері, Гомер не має часу, щоб прочитати казку на ніч Лісі, і змушує Барта це зробити. Однак, під час цього Ліса виявляє, що її брат погано читає. Дівчинка вирішує допомогти братові.

Згодом Барт прочитав Лісі «Маленьких жінок», і у нього з'являється інтерес до читання класичних романів. Коли шкільні хулігани спостерігають, як він читає, вони змушують його читати і їм «Маленьких жінок». Зрештою, розбишаки також захоплюються цим романом…

Тим часом Мардж, якій вже набрид новий Гомер, просить його поїхати з родиною відпочивати. Вона пропонує рафтинг, на що Гомер погоджується. Одразу після Гомера відвідує містер Бернс, який шукає, чим розважити суворих аудиторів з Вашингтона. Помітивши брошюру про рафтинг, залишену Мардж, Бернс також вирішує відправитись з Гомером і аудиторами туди…

На відпочинку Гомер плаває туди-сюди між плотом своєї родини і плотом своєї роботи. Мардж виявляє брехню, й обурена тим, що її чоловік сумістити роботу на сімейному відпочинку. Тим часом плоти підпливають до водоспаду, і Гомер може врятувати лише один пліт. Він рятує той, в якому знаходиться його сім'я.

Коли Бернс та аудитори збираються впасти з водоспаду, приїжджає Роберт Марлоу на водяному скутері і рятує Бернса. Хоча Бернса дратує цей інцидент, однак він пробачає Гомеру, бо той скоротив витрати на шість відсотків. Гомер вирішує відмовитися від посади «главбуха» і провести решту поїздки зі своєю сім'єю.

У фінальній сцені, у будинку Сімпсонів Мардж рада, що Гомер знову «нудний інспектор з безпеки» на АЕС. У цей час надворі видно феєрверки, спричинені пожежею на атомній електростанції…

Виробництво

Весь основний сюжет серії був пародією на серіал «Божевільні»[1]. Як запрошені зірки виступили творець, сценарист і шоураннер «Божевільних» Метью Вайнер та виконавець ролі Роджера Стерлінга у серіалі Джон Слеттері.

Гомер перетворюється на головного героя «Божевільних», Дона Дрейпера, а персонаж Джона Слеттері, Роберт Марлоу, схожий на персонажа Роджером Стерлінгом[1].

Музичний редактор серіалу Кріс Ледезма у своєму блозі пояснив, що для цього епізоду потрібно було дуже мало музичного супроводу. У деяких випадках музична партитура використовується для відведення фокусу від сцен, які спрацювали не так добре, як планувалося. З іншого боку, якщо сценарій серії добре написано і епізод містить голоси акторів, тоді музика відволікає. На думку Ледезми, «серія пропонує гарний баланс діалогу та музики». Загалом для епізоду було використано п'ять хвилин музики[2].

Цікаві факти і культурні відсилання

  • Серія містить кілька відсилань до старого віку містера Бернса.
    • Бернс просить пісню у діджея, «що-небудь із ПринцаВільгельма Пруссього[3]. Принц Вільгельм був другим в черзі на німецький престол і жив з 1906 по 1940 рік.
    • Натомість для Бернса і Гомера діджей вмикає пісню 1910 року «Полетіли, Жозефіно, на машині-літаку» (англ. «Come Josephine in My Flying Machine»)[1].
    • Перед падінням з водоспада Бернс промовляє: «Яка іронія: я вижив на „Титаніку“,… а тепер це»[3]. «Титанік» затонув у 1912 році.
  • Під час монтажу Гомера на новій роботі грає музична тема Генрі Манчіні з фільму 1965 року «Момент до моменту» (англ. «Moment to Moment»)[2].
    • Під час цього монтажу була відтворена сцену з «Божевільних», де Гомер на газонокосарці їде по офісу і ранить ногу Смізерса[1].
    • Серія закінчується мелодією, яка є версією музичної теми Манчіні композитора «Сімпсонів» Альфа Клаузена[1].

Ставлення критиків і глядачів

Під час прем'єри на каналі «Fox» серію переглянули 5,61 млн осіб з рейтингом 2.6, що зробило її найпопулярнішим шоу на каналі «Fox» тієї ночі[4].

Гейден Чайлдс з «The A.V. Club» дав серії оцінку B-, зазначивши, що це серія «не була особливо кумедною, але і не була особливо поганою». Він високо оцінив епізод за «сильну сюжетну лінію» та «підсюжет, який працює». Водночас Чайлдс відчув, що «жарти настільки стримані і м'які, що серія збільшувалась, не викликаючи жодного сміху чи посмішки»[1].

Джош Гаррісон з «Ology» дав серії оцінку 6/10, сказавши, що серія була «чарівним, але трохи комічним провалом». Він дійшов висновку, що епізод не був нічим особливим[3].

Згідно з голосуванням на сайті The NoHomers Club більшість фанатів оцінили серію на 3/5 із середньою оцінкою 2,85/5[5].

Примітки

  1. The Simpsons: “The Man In The Blue Flannel Pants”. The A.V. Club (англ.). Процитовано 4 червня 2021.
  2. Starting “The Man In the Blue Flannel Pants” | Simpsons Music 500. web.archive.org. 23 листопада 2011. Процитовано 4 червня 2021.
  3. 'The Simpsons' Recap: "The Man In The Blue Flannel Pants" | Ology. web.archive.org. 1 грудня 2011. Процитовано 4 червня 2021.
  4. Sunday Final Ratings: Big Adjustment Up for ‘Amazing Race’; No Adjustment for ‘Once Upon a Time’ + Steelers-Chiefs - Ratings | TVbytheNumbers. web.archive.org. 2 грудня 2011. Процитовано 4 червня 2021.
  5. Rate and Review: “The Man in the Blue Flannel Pants” (PABF01). The No Homers Club (англ.). Процитовано 23 січня 2022.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.