Андрій Бабинський

Андрі́й Семе́нович Ба́бинський (? 1589) руський шляхтич з роду Бабинських. Зем'янин у Луцькому повіті Волинського воєводства, Пинському повіті Берестейського воєводства та Овруцькому повіті Київського воєводства Речі Посполитої. Родове гніздо село Бабин. Герб Бій (Bojcza).

Андрій Бабинський
Герб Бій (Bojcza)
Попередник: Семен Бабинський
Наступник: Василь Бабинський
 
Народження: 16 століття
Смерть: 1589(1589)
Підданство: Велике Князівство Литовське, Корона Польська
Релігія: православ'я
Рід: Бабинські
Батько: Семен Бабинський
Шлюб: NN, Таміла Лозка
Діти: Василь, Катерина, Софія, Лев, Іван, Костянтин
 
Військова служба
Звання: ротмістр

Біографія та діяльність

Єдиний відомий син старости житомирського, намісника вінницького, королівського дворянина Семена Бабинського. Походить з місцевої волинської шляхти роду Бабинських. Слуга воєводи київського Василя Костянтина князя Острозького. Перший з представників роду Бабинських згадується з гербом Бій (пол. — Bojcza). Землевласник в Луцькому повіті Волинського воєводства, Овруцькому повіті Київського воєводства та Пинському повіті Берестейського воєводства. Слуга Василя-Костянтина князя Острозького. У 1568 році отримує від своєї матері Марії Чаплич село Ольшани в Луцькому повіті Волинського воєводства. Згадується в листі від 23 квітня 1567 року який написав великий гетьман литовський Григорій Ходкевич до Романа Федоровича князя Сангушка, під час підготовки походу на північну Русь під Чашники. У 1569 році в списку серед шляхтичів, що підписали Люблінську унію.[1] Відомо, що мав два шлюби. Перша дружина невідома, другий шлюб з Тамілою Лозкою. Між 1577 та 1578 роком під час великого походу татар на Волинь ними було спалено родове гніздо Бабин. 1588 року провів розмежування своїх володінь з Ганною Гостською. Помер у 1589 році. Маєтності Андрія Бабинського були поділені 1603 року між його синами Василем, Левом та Іваном.[2]

Спадкоємці

  • Катерина Бабинська

перший шлюб (1569): Іван Іванович Городиський, син намісника Дорогобужа та власника Городища й Новоставців у Луцькому повіті. Діти Семен та Степан Городиські.

другий шлюб (з 1575): луцький ґродський писар Семен Іванович Хреб­тович-Богуринський. Він попереднім шлюбом за Раїною Русинівною Берестецькою (до 1575), донькою пинського владики Андрія Русина.

  • Софія Бабинська у шлюбі з Іваном Дмитровичем Козинським. Діти: Костянтин Козинський, у шлюбі з Галшкою Бруякою та Андрій Козинський.

Джерела

  • Stecki T.J. «Z boru i stepu. Obrazy i pamiątki». — Kraków, 1888. — S. 120
  • Архів ЮЗР. Ч. 2, т. 1 : Постановления дворянских провинциальных сеймов в ЮЗР.  1861. — LXIV. 530. Ст. 1-9.
  • Залюднення України перед Хмельниччиною: Волинське воєводство / Ол. Баранович; ВУАН; соц.-екон. від.; комісія іст.-географ. — Київ: Укрполіграфоб'єднання ім. Леніна, 1930.
  • Ч. 1 : Залюднення Волинського воєводства в першій половині XVII ст. / ВУАН; ВУАН. — 1930. ст. 66
  •  2048: [Луцкая гродская, записовая, поточная и декретовая книга 1574 года] / сост. О. И. Левицкий. — 1892. — 13 с.
  • Paprocki B. Herby rycerstwa polskiego. — Kraków, 1858. — S. 864

Примітки

  1. Архів ЮЗР. Ч. 2, т. 1 : Постановления дворянских провинциальных сеймов в ЮЗР.  1861. – LXIV. 530. с. 1–9.
  2. 3Stecki T.J. «Z boru i stepu. Obrazy i pamiątki». – Kraków, 1888. с. 120.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.