Артемсіль

«Артемсі́ль» — державне виробниче об'єднання з видобутку солі у Донецькій області, Україна. Одне з найбільших у світі.

Артемсіль
Тип державне підприємство
Форма власності державне підприємство
Галузь Соляна промисловість
Засновано 1976
Штаб-квартира Соледар
Ключові особи Вадим Фіоктістов[1]
(в.о. директора)
Продукція сіль
Співробітники 3 200 (2015)
artyomsalt.com
Нагороди

Історія

Утворене 1976 року. Складається з п'яти шахт (рудників) із закінченим циклом виробництва солі, допоміжних служб, значного житлового та соціального фондів. Чисельність робітників — 3780 осіб. Відлік виробничої діяльності ведеться з 1881 року — вводу в експлуатацію Брянцевської копальні. Шахта № 1 експлуатується з 1898 року. Адміністративний центр — місто Соледар.

Об'єднання «Артемсіль» видобуває і переробляє мінерал галіт, забезпечуючи населення і промисловість кухонною кам'яною сіллю, а металургію, хімічну галузь, сільське господарство та інші галузі — високоякісним та дешевим хлористим натрієм для промислового вжитку.

В межах гірничих відводів залягає 5 продуктивних пластів потужністю 7…45 м з кутом падіння 3…5°. Розробляється 2 пласта на глибинах 120—400 м. Газовиділення з пластів та бокових порід відсутні. Коефіцієнт міцності солі — 2. Вік сольових відкладів становить 220—280 млн років. Основна система розробки — камерно-стовпова, довгими камерами за простиранням із залишенням міжкамерних стрічкових ціликів. У камері ведеться пошарова виїмка пласта гірничими комбайнами, буро-вибухові роботи не застосовуються.

Транспортування солі від вибою до стовбура виконується електричними самохідними вагонами та конвеєрами. Кам'яна сіль на технологічних комплексах поверхні класифікується та подрібнюється до заданих стандартами класів, розфасовується у споживчу тару (пачки, пакети, мішки тощо) і відвантажується споживачам залізничним та автомобільним транспортом. Максимальний річний видобуток досягає 7226,3 тисячі тон (1991). Сіль характеризується високим вмістом хлориду натрію — до 98-99 %, а також наявністю практично всіх природних життєво необхідних мікроелементів і підвищеною екологічною чистотою. Це обумовило широкий попит на артемівську сіль як в Україні, так і за кордоном, зокрема в країнах СНД та Західної Європи.

Приватизація

3 березня 2020 року було вирішено виставити «Артемсіль» на приватизацію через аукціон[2].

Розслідування

У листопаді 2018 року АМКУ оштрафував компанію за монополізм. У 2015—2016 роках вона використовувала різні ціни для покупців за договорами купівлі-продажу і дилерів за дилерськими контрактами[3].

У грудні 2019 ДБР викрило одного з керівників компанії на отриманні хабаря розміром 800 тис. грн за прискорення перерахування грошей за підрядні роботи, замовником яких було це підприємство[4].

Адреса

84500, Україна, Донецька області, Соледар, вул. Чкалова, 1а а також;.

Див. також

Джерела

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.