Болгарська літературна мова

Болгарська літературна мова (болг. Български книжовен език) — кодифікований варіант загальної мовної системи болгарської мови, що являє собою сукупність літературної мови і місцевих діалектів (просторіччя), жаргонів, професійних арго і т. д.

Болгарська мова
Български език
Поширена в Болгарія
Регіон Європа
Класифікація Індо-Європейська
 Балтослов'янська
  Слов'янська
   Південно-слов'янська
Офіційний статус
Державна -
Офіційна  Болгарія
Європейський Союз
Регулює Институт за български език (Інститут болгарської мови)
Коди мови
ISO 639-1 bg
ISO 639-2 bul
SIL blg

Літературна мова викладається в школах, використовується в діловій та офіційній сфері. Вона наділена стилістичною різноманітністю, що дозволяє користуватися мовою в усіх сферах спілкування. Літературну мову викладають іноземцям, що вивчають болгарську.

Історія

Болгарська традиція приписує створення староболгарської літературної мови братам Кирилу і Мефодію (IX століття). Цією мовою було створено багато релігійної і художньої літератури, вона використовувалася як адміністративна мова першої болгарської держави.

Становлення сучасної літературної болгарської мови пов'язане з подіями Болгарського національного відродження (друга половина XVIII століття 1878 рік), з відновленням болгарської державності і розвитком болгарської літератури та функціональних стилів болгарської мови.

Македонську літературну мову в Болгарії прийнято називати «македонською літературною нормою», маючи на увазі розвиток цієї форми із одного діалектного континууму з болгарською літературною мовою та не визнаючи таким чином існування окремо македонської мови. Крім македонської норми відомі також банатська літературна норма та спроби кодифікації болгарських рупських говірок півночі Греції (Фракія) помакської мови.

Див. також

Література

  • Стойко Стойков, Български книжовен изговор. — Сб. БАН, 37, 1942. Клон истор.-филол. и филос.-общ., № 20, 281—416.
  • Шевчук С. В. Українське ділове мовлення: Навч. посібник. — К.: Літера, 2003 ISBN 966-7543-25-0 с.6-7
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.