Борисов Юрій Григорович

Життєпис

Закінчив агрономічний факультет Київського політехнічного інституту Імператора Олександра ІІ. Після закінчення працював земським агрономом у Могилеві-Подільському.

22 квітня 1912 Юрій Борисов обвінчався з Ізидорою Косач у Благовіщенській церкві в Києві. Свідками від нареченого були Світозар Драгоманов і Григорій Борисов. Від нареченої Петро Тесленко-Приходько та Михайло Кривинюк.

23 липня 1914 р. у Києві в подружжя народилась дочка Ольга.

Юрій учасник Першої світової війни, військовополонений українських таборів у Зальцельбаді (Австрія).

До 1925 р. був директором агрономічного технікуму в Могилеві-Подільському. З 1925 р. працював у Цукротресті (Київ).

1929 р. у київському помешканні по вул. Овруцькій, 16 (нині 6) уповноваженим Державного політичного управління УСРР Гніздовським було здійснено трус і вилучено листування родини Косачів, на той час в оселі мешкала сестра дружини Ольга Косач-Кривинюк з чоловіком Михайлом, а також 80-літня Олена Пчілка.

У жовтні 1930 р. за звинуваченням у контрреволюційній діяльності арештований і засуджений на 3 роки заслання, яке відбував у с. Житьєво Вологодської обл., де при колгоспі проводив успішні досліди з опівнічнення цукрового буряка.

У жовтні 1933 р повернувся до Києва.

Вдруге заарештований органами НКВС УРСР 1 березня 1938 р. (майже одразу після арешту дружини Ізидори) і засуджений на 5 років виправно-трудових таборів (ВТТ). Термін відбував у м. Пінеги Архангельської обл. Після того термін було продовжено ще на 8 років.

Дата і місце смерти Юрія Григоровича невідомі. Ймовірно, розстріляний у перші місяці війни 1941 р. перед евакуацією таборів на схід СРСР.

Література та джерела

  • Скрипка Т. Спогади про Лесю Українку. — К.: Темпора, 2017. — 368 с.: іл. — ISBN 978-617-569-208-0
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.