Ботанічний сад Сумського педагогічного університету

Ботанічний сад СДПУ ім. А. С. Макаренка (Ботанічний сад Сумського педагогічного університету) ботанічний сад місцевого значення в Україні. Об'єкт природно-заповідного фонду Сумської області.

Ботанічний сад СДПУ
ім. А. С. Макаренка
(Ботанічний сад Сумського педагогічного університету)
Ботанічний сад СумПДУ
Ботанічний сад СумПДУ
50°53′47″ пн. ш. 34°46′28″ сх. д.
Розташування:  Україна
м. Суми,
вул. 20 Років Перемоги
Площа: 4,76 га
Заснований: 1973 р.
Керівна
організація:
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка
Країна  Україна

 Ботанічний сад Сумського педагогічного університету у Вікісховищі

Розташований у місті Суми, на вулиці 20 Років Перемоги.

Площа 4,76 га. Статус надано згідно з рішенням Сумського облвиконкому від 27.09.1973 року. Перебуває у віданні Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Входить до складу дендрологічного парку загальнодержавного значення «Сумський»

Загальні відомості

Ботанічний сад розташований на плакорній ділянці та схилах долини р. Стрілка з вилугованими чорноземами. Він займає підвищену, добре дреновану територію. В ньому зростає 600 більше 1000 видів рослин. З них лише третина — представники місцевої флори, а понад 55 видів належать до рідкісних або зникаючих. Колекційні фонди розміщені на ділянках дендрарію, у відділах квітково-декоративних рослин, методики біології, лікарських рослин, сільськогосподарських рослин. Вони репрезентують флору різних регіонів світу.

Колекція рослин ботанічного саду

У живій колекції рослин ботанічного саду представлені типові та раритетні види місцевої флори, інших регіонів України, інших природно-кліматичних зон. Тут можна побачити ендемічні та реліктові види рослин. У парку та фрагментах діброви на території ботсаду можна ознайомитись з видами-домінантами різних ярусів, характерних для Полісся та Лісостепу України фітоценозів, з характерними, але недомінуючими видами трав'янистих рослин; побачити адвентивні, синантропні та культивовані сільськогосподарські, лікарські, декоративні рослини тощо.

Колекція рослин ботанічного саду має велику цінність у формуванні понять про основні таксони рослинного світу, його різноманітність і значення. Загальна кількість видів, що культивуються у ботанічному саду, становить 494 таксони і форми, що відносяться до 91 родини, трьох відділів плауноподібні (1 вид), папоротеподібні (4 види з чотирьох родин), голонасінні (21 вид із чотирьох родин), покритонасінні (329 видів із 78 родин), з них дерев та чагарників — 164, трав'янистих рослин — 330. Із квіткових рослин переважають дводольні (224 види з 151 роду, 42 родин). Однодольних нараховується 105 видів із 49 родів, 6 родин. Ботанічний сад успішно використовується з навчальною метою іншими вишами, ліцеями, школами міста Суми та області.

Науково-дослідна робота

Науково-дослідна робота у ботанічному саду здійснюється за такими основними напрямками: розробка оптимальних методик культивування рідкісних видів рослин, вивчення особливостей розмноження і поширення адвентивних видів, інтродукція рослин, селекція та генетика. Крім цього, ведуться дослідження в галузі агрохімії та захисту рослин.

Серед питань, що вивчаються в ботанічному саду,— порівняльно-анатомічні дослідження окремих родин вищих рослин, мікробіоти та фітопатогенної діяльності грибів, дослідження впливу мікроелементів і біологічно активних речовин на ріст і розвиток рослин, розширення асортименту деревно-чагарникових і трав'янистих видів, які використовуються у зеленому будівництві, дослідження радіаційного та хімічного мутагенезу культурних рослин, вивчення консортивних зв'язків рідкісних видів, розробка питань охорони природи.

Галерея

Джерела

Посилання

  • Список природоохоронних територій (Сумська обл.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.