Всеукраїнська літературна премія імені Зореслава

Премія імені Зореслава всеукраїнська літературна премія.

Всеукраїнська літературна премія імені Зореслава
Присуджується за за патріотичні літературні твори (поезію і прозу) та наукові праці, які відкривають маловідомі сторінки української історії та культури, сприяють процесам формування і розбудови держави, досліджують літературу Закарпаття і творчу спадщину Зореслава
Засновник(и) Закарпатська організація Національної спілки письменників України
Країна  Україна
Рік заснування 2008

Історія

Премія заснована у жовтні 2008 року Закарпатською організацією Національної спілки письменників України та народним депутатом України, письменником та меценатом Станіславом Аржевітіним для вшанування та збереження пам'яті про культурно-освітнього та релігійного діяча Зореслава (о. Севастіяна Сабола (19092003), ім'я якого у радянські часи було під забороною. У духовних колах український поет, публіцист та доктор теології був добре відомий як отець Севастіян Чину Святого Василія Великого.

Премія Зореслава, крім естетичного рівня, оцінює твори ще й в ракурсі громадянської позиції, висвітленої в творі. Премія присуджується за патріотичні літературні твори (поезію і прозу) та наукові праці, які відкривають маловідомі сторінки української історії та культури, сприяють процесам формування і розбудови держави, досліджують літературу Закарпаття і творчу спадщину Зореслава.

Комісія

Твори претендентів розглядає комісія, яка формується співзасновниками з числа відомих письменників, науковців та представників громадськості. Очолюють комісію співголови: голова Закарпатської організації НСПУ Петро Ходанич та фундатор премії Станіслав Аржевітін.

Розмір премії

Переможці, крім диплома лауреата, отримують грошову винагороду у розмірі 3500 гривень.

Мета

Метою літературної нагороди є підтримка діяльності літераторів та науковців, які популяризують творче надбання Закарпаття та сприяють духовному відродженню України.

Лауреати

2019[1]

  • у жанрі поезії Іван Козак за книгу «На росяних отавах»,
  • ієрм. Климентій Стасів, ЧСВВ — за книгу про духовних побратимів Зореслава «Чернеча офіра Христові й Вітчизні».

2016

  • у жанрі прози Дмитро Кешеля за роман «Притчі долини снів», опублікований у книзі «Молитва за втраченими світами»,
  • у галузі літературознавства Микола Зимомря за книгу «Образки Срібної землі» та за популяризацію українського художнього слова у польському і німецькому мовному середовищах,
  • у галузі літературознавства — академік НАН України Микола Мушинка за літературознавчі праці, у яких досліджено літературу Закарпаття у контексті загальноукраїнського літературного процесу.

2015[2]

  • у жанрі поезії Йосиф Збіглей за книгу «Вибрані твори», яку склали нові поезії і найкращі твори із численних попередніх збірок,
  • у галузі літературознавства Іван Хланта за багаторічну роботу з дослідження літературного процесу на Закарпатті.

2014[3]

  • у жанрі поезії Василь Місевич за книгу «Солодкий присмак лободи»,
  • у жанрі поезії Юрій Шип за духовну лірику 2010—2014 років,
  • у галузі літературознавства Наталія Ребрик за книгу «Люби своє: Апологія Чину».

2013[4]

  • у жанрі поезії Дмитро Кремінь за книгу «Замурована музика. Поезії і симфонії»,
  • у жанрі прози Петро Ходанич за книгу «Косіння трави. Повість. Оповідання».

2012

2011[5]

2010[6]

2009

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.