Візантійський календар

Візантійський календар календар Східної Римської імперії, що був офіційно затверджений імператором Василем II в 988 році та використовувався аж до падіння імперії в 1453 році. Він збігався з юліанським календарем, відрізняючись лише назвами місяців, переведеними з латині на грецьку мову. Першим днем ​​року вважалося 1 вересня, а початком літочислення 5509 рік до н. е., передбачувана дата створення світу.

Календарі
Категорія • Портал Список

Починати рік 1 вересня у Візантії стали близько 462 року, але офіційно це було визнано в 537 році. Тим не менш, деякі візантійські хроністи (Максим Сповідник, Феофан Сповідник і Георгій Синкел) продовжували вважати початком року 25 березня, аж до X століття ведучи відлік із 5493 року до н. е.

Високосний рік у візантійському календарі обчислювався так само, як і високосний рік у початковій версії юліанського календаря: шляхом подвоєння шостого дня перед березневими календами, тобто «повторенням» 24 лютого. 29 лютого оголосили високосним днем тільки в Пізньому середньовіччі.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.