Георгієвський Василь Тимофійович

Георгієвський Василь Тимофійович (рос. Георгиевский Василий Тимофеевич, *1861-†1923) дослідник давньоруського мистецтва та церковної старовини, архівіст, член Історичного товариства імені Нестора-Літописця; статський радник.

Василь Тимофійович Георгієвський
рос. Василий Тимофеевич Георгиевский
Народився 6 січня 1861(1861-01-06)
Судогда
Помер 14 грудня 1923(1923-12-14) (62 роки)
Москва
Поховання Даниловське кладовище
Країна  СРСР Російська імперія
Діяльність архівознавство
Відомий завдяки архівіст
Alma mater Київська духовна академія
Членство Імператорське російське археологічне товариствоd
Конфесія РПЦ МП
Діти донька Євгенія
Нагороди
Орден Святого Станіслава 3 ступеня
Орден Святого Володимира 3 ступеня
Орден Святого Станіслава 1 ступеня

Життєпис

Народився 6 січня 1861 року в місті Судогда Володимирської губернії в родині священика.

Навчався у Володимирській духовній семінарії, яку закінчив в 1881 році.

Навчався на церковно-історичному відділенні Київської духовної академії, яку закінчив у 1885 році.

Викладав у Володимирському жіночому єпархіальному училищі, служив інспектором церковно-парафіяльних шкіл у Києві та Київській губернії. З 1901 р. до 1914 року був уповноваженим у справах іконописних шкіл при Комітеті піклування про російський іконопис. У 1907—1917 рр. — член училищної ради при Святійшему Синоді.

У 1911—1913 роках він зробив три наукові подорожі на Афон, доставивши в Російську імперію кілька фрагментів афонського настінного живопису та опублікував альбом «Фрески Панселіна в Протаті на Афоні» (рос. Фрески Панселина в Протате на Афоне, СПб., 1914 р.).

Після Жовтневого перевороту 1917 р., в 1917—1918 роках, був діловодом на Всеросійському Помісному соборі в Москві.

У липні 1918 р. увійшов до Комісії зі збереження та розкриття стародавнього живопису в Росії при Музейній колегії Наркомосу РРФСР. Брав участь у розчищенні фресок XII століття в Дмитрівському соборі та фресок початку XV століття в Успенському соборі у м. Володимирі. З вересня 1918 р. був членом експедиції О. І. Анісімова в Білозерський та Ферапонтів монастирі міста Кирилова, після повернення з якої отримав посаду інспектора при Головному управлінні архівної справи і з вересня 1919 р. був призначений на хранителя стародавніх тканин Збройової палати Московського кремля.

Мешкав у м. Москві в Замоскворіччі. Помер 14 грудня 1923 р. у Москві після хвороби. Похований на Даниловському цвинтарі.

Його дочка — Є. В. Георгіївська-Дружиніна після смерті батька видала останню, підготовлену до 1917 року, наукову роботу батька — «Пам'ятники стародавнього російського мистецтва Суздальського музею» (рос. Памятники старинного русского искусства Суздальского музея, Москва, 1927 р.). У неї ж збереглася частина архіву В. Т. Георгіївського.

Нагороди

За багаторічна службу при Синоді був відзначений 

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.