Глибочицька сільська громада

Глибочицька сільська територіальна громада територіальна громада в Україні, у Житомирському районі Житомирської області, з адміністративним центром у селі Глибочиця.

Глибочицька сільська громада
Основні дані
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район Житомирський район
Код КАТОТТГ UA18040150000019024
Утворена 27 березня 2017 року
Адмін. центр Глибочиця
Облікова картка Глибочицька громада
Територія та населення
Площа 180,5 км²
Населення 10 913 осіб
Населені пункти
Села 13
Органи влади
Рада Глибочицька сільська рада
Вебсторінка glybochytsia-rada.gov.ua
Голова громади Сергій Вікторович Сокальський

Площа території — 180,5 км², кількість населення — 10 913 осіб (2020)[1].

Населені пункти

До складу громади увійшли села Березина, Великі Кошарища, Гадзинка, Глибочиця, Городенка, Калинівка, Клітчин, Кмитів, Левків, Малі Кошарища, Нова Вигода, Руденька та Студениця[2].

Географія

У межах громади протікають річки: Тетерів, Свинолужка, Синка (притоки Лонка і Руда), Гнилий Потік та Коханівка. На річках розташована велика кількість ставків. Зокрема, на Свинолужці, Рудій та Лонці.

Громада має велику кількість лісових територій (від Кривояр'я, хутору Синка до Березового болота та Коханівки, урочище Вацьківська дача біля Глибочиці, район Голубих озер біля Кмитова)[джерело?].

Історія

Утворена 27 березня 2017 року шляхом об'єднання Глибочицької сільської ради Житомирського району та Кмитівської і Студеницької сільських рад Коростишівського району Житомирської області[3].

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України 711-р від 12 червня 2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області», до складу громади була включена територія та населені пункти Левківської сільської ради Житомирського району[4].

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 червня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», громада увійшла до складу новоствореного Житомирського району Житомирської області[5].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.