Гусарка

Гуса́рка село в Україні, у Пологівському районі Запорізької області. Населення становить 1 207 осіб. Орган місцевого самоврядування Гусарківська сільська рада.

село Гусарка
Герб Гусарки Прапор Гусарки
Країна  Україна
Область Запорізька область
Район/міськрада Пологівський район
Рада Гусарківська сільська рада
Облікова картка Гусарка 
Основні дані
Засноване 1808
Населення 842 [1]
Площа 2,37 км²
Густота населення 355,2 осіб/км²
Поштовий індекс 71020
Телефонний код +380 6147
Географічні дані
Географічні координати 47°21′42″ пн. ш. 36°31′09″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
226 м
Водойми р. Суха Кінська
Відстань до
обласного центру
129 км
Відстань до
районного центру
27 км
Найближча залізнична станція Гусарка
Місцева влада
Адреса ради Запорізька обл., Пологівський р-н, с. Гусарка, вул. Запорізька, 2
Сільський голова Ржаной Володимир Григорович
Карта
Гусарка
Гусарка
Мапа

 Гусарка у Вікісховищі

Географія

Село Гусарка розташоване на сході Запорізької області у верхів'ях річки Суха Кінська, недалеко від її витоків, нижче за течією на відстані 6 км розташоване село Кінські Роздори. Поруч проходять автошлях національного значення Н08 та залізниця, станція Гусарка. Географічно село відноситься до степової зони.

Відстань до районного центру — 27 км, до смт Кам'янка становить близько 10 км.

Історія

Виникло село на початку XIX століття, де тривалий час базувався гусарський полк (біля Кирилівської фортеці Дніпровської укріпленої лінії). Згодом сюди переселилися селяни зі Смоленської губернії і заснували село у 1807—1812 роках. Пізніше тут оселилися вихідці з Чернігівщини, а згодом Польщі.

Мова селян відрізняється від звичного нашого вуха тому, що засновники Гусарки — ті, які з смоленської землі до нас прибули, були за національністю … білорусами.

Економіка

  • «Алоінс Агро», ТОВ.

Об'єкти соціальної сфери

  • Школа.
  • Дитячий садок.
  • Будинок культури.
  • Фельдшерсько-акушерський пункт.

Культура

В селі щороку восени проходить Міжнародний Картопляний фестиваль «Гусарська бульба». В ході фестивалю 2006 року був відкритий дерев'яний пам'ятник картоплі-годувальниці, яка в Гусарці, як запевняють самі гусарківці, володіє особливим, неповторним смаком.[2] Кожного року, напередодні фестивалю, у селі з'являється щось новеньке. Восени 2016 року встановлено пам'ятник бульбі на тому місці, де раніше стояв пам'ятник Леніну. Село Гусарка претендує на звання «Неймовірного села України». Наразі населений пункт на третьому місці за рейтингом[3].

Музеї

  • Краєзнавчий музей білоруського побуту та прикладного мистецтва (вул. Запорізька, 2)

Ткацтво

Найкрасивіший сільський промисел — ткацтво, у недалекому майбутньому може бути визнаний культурною спадщиною ЮНЕСКО. В цьому напрямі місцевою владою ведеться робота.

А почалося все … сто років тому, коли Олександрівська земська управа, вивчивши ткацьке ремесло в Гусарці, виділила 200 рублів для навчання місцевих майстрів-ремісників новим технологіям в Полтавській школі мистецтв, яка в той час готувала килимарів для всієї України. З Гусарки в школу одним з перших направили Якова Гнатовича Слабишева. Повернувшись з Полтави, він почав майструвати і вдосконалювати ткацькі верстати. Один з них можна побачити в сільському музеї. Хвилю підйому мистецтво ткацтва в Гусарці пережило, якщо знову повернутися в минуле, у 19501990-х роках, коли гусарські килими і доріжки демонструвалися і в Москві, і в Києві. Ними також зацікавився і український республіканський Художній фонд. Ну, а тепер черга і до ЮНЕСКО дійшла.[2]

Відомі особи

Уродженці

Пов'язані із селом

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.