Добровляни (хор)

«Добровляни» — народний аматорський хор на Тернопільщині.

Добровляни
Народний аматорський хор «Добровляни», 2013 рік
Основна інформація
Жанр хорова музика
Роки 1947—донині
Країна  Україна
Місто село Добрівляни Заліщицького району Тернопільської області

Історія хору

Самодіяльний народний хор с. Добрівляни на Республіканському огляді-конкурсі, 1972 рік. Володар золотої медалі. Керівник — Теодор Хмурич

Створений 1947 в селі Добрівлянах Заліщицького району Тернопільської області. Організаторами хору були Іван Романко (згодом викладач Тернопільського музичного училища) та Микола Федорашко (керівник танцювальної групи). Цього ж року відбувся перший гастрольний тур молодого колективу, а перший успіх прийшов у 1949 році, коли колектив здобув друге місце в номінації «сільські хори» на Республіканській олімпіаді художньої самодіяльності, що проходила в Києві.

У 1950—1963 рр. диригентом та художнім керівником хору був Ярослав Смеречанський, під чиїм керівництвом колектив став лауреатом численних конкурсів як в Україні, так і за її межами.

З 1964 року колективом керує Теодор Хмурич, у співпраці з яким, хор досяг нових злетів.

Крім концертих виступів хор брав участь в озвученні українських кінофільмів.

Колектив здійснив запис одинадцяти пісень на грамплатівку всесоюзної фірми «Мелодія».

Керівники

Нагороди, відзнаки

  • Друге місце на Республіканській олімпіаді художньої самодіяльності в номінації «сільські хори» (Київ, 1949).
  • Бронзова медаль 6-го Всесвітнього фестивалю молоді у Москві (1957).
  • 1964 присвоєно звання «народний».
  • Державні грамоти та дипломи, лауреат обласного конкурсу ім. С. Крушельницької.

Хор був учасник багатьох фестивалів народної творчості, виступав у Тернополі, Києві, Пензі (нині РФ), Болгарії та ін. В ході гастрольної подорожі до Польщі у 1989 році виступав у Мальборці, Гданську, Гдині та Варшаві, де отримав схвальні відгуки у слухачів.

Вшанування

У селі Добрівляни з 1972 року діє музей хору, де зберігаються сценічні костюми хористів, фотографії виступів, колекція нагород. Це перший музей, присвячений окремому хоровому колективу в Тернопільській області.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.