Дождь

«Дождь» або «До///дь»  — російський інформаційний телеканал. Входить до складу медіахолдингу «Дождь», що належить Наталії Сіндєєвій.[6]

Дождь
Дождь. Optimistic channel
Країна  Росія
Зона мовлення  Росія
 Грузія[1]
 Молдова[2]
 Ізраїль[3]
Латвія[4]
 Литва
 Естонія[5]
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення Російська
Центр керування Москва, Берсенєвський провулок, 2, будова 1 (2010—2014)
Москва, вул. Велика Новодмитрівська, 36, будова 2 (з 2015 року)
Дата початку
мовлення
27 квітня 2010
Засновник Сіндєєва Наталія Володимирівна, Vera Krichevskayad і Aleksandr Vinokurovd
Власник(и) медіахолдинг «Дождь»
Керівник(и) Наталія Сіндєєва — генеральний директор;
Тихон Дзядко — головний редактор.
Слоган «Телеканал для тих, кому не начхати» (рос. «Телеканал для тех, кому не наплевать», англ. «Optimistic channel»)
Сайт tvrain.ru

Близько двох третин ефірного часу займають передачі, що транслюються в прямому ефірі. В ефірі каналу присутні новинні, аналітичні, дискусійні та авторські програми, концерти, художні читання, а також документальні фільми, відео-арт.

Історія

Історія телеканалу «Дождь» розпочалась у 2007 році, коли у співвласника радіостанції «Срібний дощ» (рос. «Серебряный дождь») Наталії Сіндєєвої народилася ідея піти з радіо і зайнятися власним медіабізнесом. Тоді, як потім розповідала сама Сіндєєва, чіткого бачення кінцевого продукту не було, і протягом трьох років концепція майбутнього ЗМІ кілька разів змінювалася: передбачалося створити телебачення «для успішних людей» або організувати телестудію в одній з висоток «Москва-Сіті», щоб під час ефіру глядач міг спостерігати панораму великого міста. В результаті від цієї ідеї було вирішено відмовитися: Сіндєєва домовилася про оренду приміщення на «Червоному Жовтні», і 27 квітня 2010 року телеканал було запущено.

Поширюючись в Мережі, «Дождь» почав поступово залучати аудиторію. Першим інтернет-провайдером, з яким Сіндєєва уклала контракт, стала компанія «Акадо». Незабаром, співпраця припинилася з незрозумілих причин. Тоді основним майданчиком для мовлення «Дождя» став портал Slon.ru, однак дуже скоро керівництво каналу домовилося вести трансляцію через супутник. У цьому, за однією із версій, каналу допоміг російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв. За даними журналу «Forbes», виручка телеканалу за перший рік мовлення склала 14,7 млн рублів.

У 2011 році телеканал отримав спеціальний приз «Академії Російського Телебачення» національного телевізійного конкурсу «ТЕФІ—2011»[7], а у 2013 році став лауреатом 10-ї ювілейної «Премії Рунету — 2013» в номінації «Культура, ЗМІ та масові комунікації» (категорія — «Інтернет-проекти»)[8][9][10].

У 2012 році телеканал «Дождь» брав участь в конкурсі на отримання федерального статусу — включення до складу другого мультиплексу цифрового телебачення Росії. Незважаючи на те, що «Дождь» був одним із головних фаворитів конкурсу, у другий мультиплекс канал не потрапив[11]. Восени 2013 року мовлення каналу стало частково платним[12].

29 листопада 2013 року на телеканалі вийшов сюжет про кооператив «Сосни» за підсумками розслідування Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, який знайшов незадекларовану нерухомість у чиновників і знаних керівників партії «Єдина Росія»[13]. Після цього у телеканалу, за словами його керівника Наталії Сіндеєвої, почалися проблеми, викликані командою «фас» із Кремля.[14][15].

1 січня 2015 року телеканал був позбавлений права транслювати рекламу.

За час мовлення «Дождь» заробив славу першого чесного телебачення для глядачів з активною громадянською позицією. Головний слоган — «Для тих, кому не начхати». В ефірі встигли побувати різного рівня чиновники, політики, музиканти і всі ті, хто день за днем становив актуальну інформаційну картину. Так, наприклад, телеканал першим організував прес-конференцію скандально відомих учасниць «Pussy Riot» одразу після того, як дівчата вийшли з в'язниці.

Логотип

Телеканал змінив 3 логотипи. Нинішній — 4-й за ліком.

  • З 27 квітня 2010 по 29 вересня 2013 року логотипом було слово «Дождь» рожевого кольору (замість літери Ж — три косих риски), під ним рожева стрічка з написом «Optimistic Channel», ще нижче чорна трапеція з написом «Live». Знаходився у правому верхньому куті.
  • З 30 вересня 2013 по 13 вересня 2015 року логотип був схожим на попередній, але трапеція з написом «Live» або «HD» була сірою. Знаходився у правому нижньому куті.
  • З 14 вересня 2015 року і дотепер логотипом є три косих риски рожевого кольору. Знаходиться там само.

Телеканал в Україні

27 березня 2014 в Україні була розпочата трансляція телеканалу замість частини інших російських каналів, які були вилучені з ефіру через пропаганду агресії проти України[16].

12 січня 2017 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України вилучила телеканал з переліку іноземних програм через численні порушення українського законодавства: розміщення комерційної реклами, незаконне перетинання співробітниками каналу кордону України, свідоме викривлення інформації про державні кордони України та пропаганду зазіхання на територіальну цілісність України[17].

Заборона в Росії

Телеканал призупинив мовлення в Росії 3 березня 2022 року, коли був заблокований «Роскомнаглядом» на вимогу Генпрокуратури Росії за висвітлення війни в Україні. Головний редактор Тихон Дзядко та частина журналістів покинули Росію на тлі погроз до колективу[18].

Нагороди

  • Премія імені Герда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи» (2014)[19]

Примітки

  1. MagtiSat — Packages. Архів оригіналу за 14 квітня 2014. Процитовано 27 березня 2015.
  2. «Дождь» розпочнеться за тиждень (рос.)
  3. קטלוג ערוצים, ערוצים בשפה רוסית // yes.co.il
  4. 'Lattelecom' reaģē uz sabiedrības spiedienu un TV pamatpakā iekļauj 'Doždj TV', BBC un CNN — DELFI
  5. Digi TV paketid — Digi R // stv.ee
  6. Moscow, AFP in (7 грудня 2015). Independent Russian TV channel subjected to extremism investigation. the Guardian (англ.). Процитовано 9 лютого 2021.
  7. Національний телевізійний конкурс «ТЕФІ-2011». tefi.ru. 2012. Архів оригіналу за 4 грудня 2012. Процитовано 1 жовтня 2015. (рос.)
  8. Оголошені лауреати X ювілейної «Премії Рунету 2013» Архівовано 27 листопада 2013 у Wayback Machine. (рос.) // premiaruneta.ru, 21 листопада 2013
  9. Лауреати «Премії Рунету 2013» в номінації «Культура, ЗМІ та масові комунікації» (рос.) // premiaruneta.ru, 21 листопада 2013
  10. «Премію Рунету-2013» отримали телеканал «Дождь» та соціальна мережа «Кібердружина» (рос.) // lenta.ru, 21 листопада 2013
  11. Результати конкурсу // rsoc.ru (рос.)
  12. Історія телеканалу «Дождь» Архівовано 2 жовтня 2015 у Wayback Machine. (рос.)
  13. Дачне питання Росії. Чи змінять «Сосни» кооператив «Озеро» і чи стане В'ячеслав Володін президентом? (рос.). Дождь. 30.11.2013
  14. Наталія Сіндєєва: я хочу вибачитися перед людьми, яких це дійсно зачепило, такі люди були і всередині телеканалу. Сюжет: Атака на ДОЖДЬ (рос.). Дождь. 29.11.2014
  15. Ксенія Соколова. Наталія Сіндєєва: Ми виживемо, якщо нас пробачать. За що — не знаю, але пробачать (рос.). Сноб. 23.03.14
  16. На Украине включили «Дождь» вместо российских каналов. Подробности от Синдеевой // Московський Комсомолець (рос.)
  17. В Україні заборонили російський опозиційний канал «Дождь»: провайдерам дали місяць на його заміну
  18. Росія: власниця телеканалу «Дождь» оголосила про призупинення його роботи. Радіо Свобода (укр.). Процитовано 3 березня 2022.
  19. Мищенко, Ольга (12 червня 2014). Журналисты из России, Украины, Беларуси награждены немецкой премией (рос.). Deutsche Welle. Процитовано 7 квітня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.