Елеонора Шифрін

Елеонора Ісааківна Шифрін (уроджена Полтиннікова; нар. 2 січня 1948 року, Київ) ізраїльська громадська та політична діячка, голова партії «Ємін Ісраель» (en:Yamin Yisrael), перекладач, лектор і журналіст.

Елеонора Шифрін
Народилася 2 січня 1948(1948-01-02) (74 роки)
Київ, Українська РСР, СРСР
Країна  Ізраїль
 СРСР
Діяльність політична діячка, журналістка, перекладачка
Партія Yamin Yisraeld
Конфесія юдаїзм
У шлюбі з Avraham Shifrind
Сайт yamin.org

Біографія

В СРСР

Елеонора Полтиннікова народилася в Києві в родині лікарів — офтальмолога, полковника медичної служби, кандидата медичних наук Ісаака Полтиннікова та Ірми Беренштейн, які згодом переїхали у Новосибірськ. Ісаак Хананович Полтинніков — автор ряду наукових праць в галузі хірургічного і медикаментозного лікування захворювань очей, винахідник «витреоскопа Полтиннікова»[1][2]. Дід, Ханан Мойсейович Полтинніков (1896—?), був репресований і розстріляний.

З кінця 1960-х років Елеонора брала участь у правозахисному, а з 1971 року — у сіоністському русі.

Однією з перших в Новосибірську родина  Полтиннікових зважилася подати заяву на виїзд до Ізраїлю, що в той період прирівнювалося до зради Батьківщині, і вони стали відмовниками. Почалися репресії, їх звільнили з роботи і переслідували з боку КДБ. Мати і сестра Елеонори в результаті цього трагічно загинули.

В Ізраїлі

У 1972 році Елеонорі Полтинниковій вдалося репатріюватися в Ізраїль разом з 84-річним дідусем, і вона активно включилася в боротьбу за свободу виїзду євреїв з СРСР і проти проникнення комунізму на Захід. Вона брала участь у голодуваннях і демонстраціях, домагаючись лобіювання інтересів радянських євреїв в Сенаті США і парламентах Європи, також виступаючи за поправку Джексона-Веніка. За цю боротьбу Елеонора була удостоєна звань «Почесний громадянин Техасу» та «Почесний суддя штату Кентуккі». На її рахунку сотні лекцій та інтерв'ю в друкованих та електронних ЗМІ, сотні публікацій у періодичній пресі.

Протягом восьми років після приїзду в Ізраїль Елеонора вела боротьбу за право виїзду своєї родини з СРСР. Її батьку в 1979 році вдалося виїхати в Ізраїль одному. Він помер у 1986 році, встигнувши вже в Ізраїлі зробити кілька важливих наукових відкриттів[3]. Одній з вулиць Нетанії було присвоєно його ім'я (вул. Доктора Іцхака бен Хананових (Полтиннікова))[4].

Заміжжя

У 1974 році Елеонора Полтиннікова вийшла заміж за Авраама Шифріна (1923—1998) — відомого радянського відмовника, сина розстріляного «ворога народу», в'язня Сіону, двічі пораненого учасника війни з нацизмом, заарештованого і засудженого в 1953 році в Москві до розстрілу, який відсидів 10 років (до 1967 року) і вижив у радянських тюрмах і таборах, борця за виїзд радянських євреїв, пякий привертав увагу світової громадськості до становища в'язнів ГУТАБу[5][6][7].

У 1970 році Авраам репатріювався в Ізраїль і присвятив себе антикомуністичній та правозахисній діяльності, створивши і очоливши «Центр Дослідження таборів, тюрем і психотюрем СРСР». Він неодноразово давав свідчення про радянські табори в американському Сенаті і Конгресі. Написав книгу «Четвертий вимір» про своє життя. Після його смерті Елеонора продовжила їх спільну справу — працювала в «Центрі», беручи участь у дослідженнях та підготовці матеріалів до публікації.

Авраам і Елеонора Шифріни були близькими друзями і однодумцями рабина Шломо Карлебаха[8], якому допомогли здійснити, здавалося неможливе: відвідування СРСР та зустріч там з радянськими євреями.

Елеонора і Авраам підготували до видання перший в світі «Путівник по радянських тюрмах», випущений в Ізраїлі напередодні московської Олімпіади 1980 року[9].

Політична діяльність

З 1996 року Елеонора Шифрін очолювала російськомовний сектор партії «Емін Ізраєль»[10], а в 1999 році стала головою партії. Партія брала участь у виборах до Кнесету в 2003 і 2006 роках, але не змогла подолати електоральний бар'єр.

Елеонора Шифрін — автор книги-збірника статей з питань ізраїльської політики. Вона активний прихильник зміни існуючої виборчої системи в Ізраїлі — з системи за партійними списками на регіональні або дільничні вибори кандидатів у Кнесет. Вона також була послідовним супротивником «плану одностороннього розмежування».

Елеонора Шифрін вважає долю Джонатана Полларда принципово важливою загальнонаціональною проблемою. У період свого перебування в США у 2004 році вона зустрічалася з ним у в'язниці, а на зустрічах із законодавцями США наполегливо домагалася його звільнення. Елеонора постійно носить значок зі словами «Свободу Джонатану Полларду!».[11]

Редактор і журналіст

Елеонора Шифрін — редактор новин російською мовою на інтернет-сайті Сьомий канал, редактор журналу актуальною єврейської історії «Слово» і газети «Єврейський Ізраїль», автор багатьох статей, опублікованих в ізраїльській та американській пресі.

З 2002 по 2011 роки Елеонора Шифрін не тільки веде редакторську роботу «Сьомого каналу», але й є плідним автором сайту. Її статті нерідко знайомлять читача з колишнього СРСР із темами, які обходять стороною інші журналісти. Прикладом можуть служити її статті, присвячені журналістці Оріані Фаллачі, ювілейного номера ізраїльського журналу «Натів»«Натив», книзі американського судді Роберта Борка, прем'єр-міністру Канади Стівену Гарперу[12].

Громадська діяльність

Елеонора Шифрін живе в єрусалимському районі Рамот, де є членом районної ради. З 1989 року займається на добровільних засадах допомогою новим репатріантам. Багато років керувала «Центром для літніх» в Рамоті.

Елеонора є сполучною ланкою між євреями з колишнього СРСР в багатьох містах США і єврейською державою. Веде постійну роботу по збору коштів для надання допомоги жертвам арабського терору в Ізраїлі. Багато років передає в Америку відомості про потребуючих допомоги ізраїльтянах — постраждалих у терактах, поранених солдатів Армії оборони Ізраїлю, батьків загиблих, єврейських біженців з Гуш Катіфа.

Джерела

Публікації

Інтерв'ю

Література

  • А. Шифрін. «Четвертий вимір», редактор і автор епілогу Е. Полтиннікова-Шифрін, друге видання, Єрусалим, вид. «Цур-Від», 2008, ISBN 978-965-555-332-1

Примітки

  1. Удаление немагнитных инородных тел из заднего отдела глаза. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 19 квітня 2018.
  2. Сопутствующие симптомы при тяжелых ожогах глаз
  3. Мы здесь
  4. Человек, готовый прийти на помощь. Архів оригіналу за 30 жовтня 2006. Процитовано 19 квітня 2018.
  5. История одного издания
  6. Авраам Шифрин, биография
  7. Шифрин Авраам Исаакович
  8. Наш добрый гений Шломо Карлебах. Архів оригіналу за 21 травня 2011. Процитовано 19 квітня 2018.
  9. Интервью с автором первого в мире путеводителя по тюрьмам
  10. Емин Исраэль. Партия за объединение еврейского народа. Архів оригіналу за 1 лютого 2005. Процитовано 19 квітня 2018.
  11. Йонатан Поллард. Перевод обращения Йонатана Полларда к русскоязычным журналистам. justiceforpollard.com. Процитовано 14 вересня 2013. «Этим письмом я представляю вам г-жу Элеонору Шифрин в качестве моего единственного полномочного представителя в русскоязычной общине. Она является единственным человеком, имеющим полученное от группы защиты Полларда право говорить и писать о моем случае для русскоязычной общественности.»
  12. Элеонора Шифрин - список статей. Седьмой канал. Архів оригіналу за 23 березня 2016. Процитовано 06 декабря 2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.