Заграва (хор)

«Заграва» — народний аматорський хор національно-патріотичної пісні. Премія імені Братів Лепких (2002). Заснований 1989 у м. Тернопіль.

Народний аматорський хор національно-патріотичної пісні «Заграва»
Основна інформація
Жанр патріотичні, стрілецькі, повстанські пісні
Роки з 1989 по наші дні
Країна Україна
Місто Тернопіль

Історія

Хор об'єднує колишніх учасників національно-визвольної боротьби 1940-х і симпатиків національної ідеї. Виступав на урочинах у Тернополі й області та в інших регіонах України, в т. ч. на фестивалі «Повстанські ночі» на Рівненщині, під час відкриття 2-го і 3-го з'їздів УРП, Великих зборів Конгресу українських націоналістів у ПК «Україна», перед будівлею ВР України в день проголошення незалежності України (1991), у дні святкування 1950-х і 1960-х роковин УПА в Києві. У 1998 році хор концертував у Польщі.

Спочатку виник невеликий співочий ансамбль, що виступав перед громадськістю міста Тернополя на Співочому полі, на Театральному майдані, у палаці культури «Березіль», у містах і селах області. Подружжя Євдокія й Петро Кекиші, Ганна і Петро Кудли, Іван Веселовський, Марія Білоус, Зіновій Льондер, Петро Каспрук, Надія Каменюк, Люба Павелко та патріоти молодшого покоління — ті, чиєю доброю волею зродилася «Заграва».[1]

24 серпня 1991 року Гімн вільного українського народу «Ще не вмерла Україна» перед будівлею українського парламенту першою виконала тернопільська «Заграва».

18 червня 2014 року в Українському домі «Перемога» громадськість Тернополя відзначила 25-річчя діяльності «Заграви».

Репертуар

У репертуарі хору — більше тисячі національно патріотичних пісень та понад 1500 концертів.

Найпомітніші твори

Зовнішні відеофайли
Бій під Крутами
Браття, за волю і за свободу
Горіла золота заграва
Зродились ми великої години
Коли ви вмирали
Не пора
Христос Воскрес!

Гімн України, «Ой, у лузі червона калина» Степана Чарнецького, «Чуєш, брате мій» Богдана Лепкого, пісні Січових стрільців і воїнів ОУН-УПА відомих і невідомих авторів, історичні пісні («Пісня про Мазепу», «Ой, з-за гори, з-за лиману», «Гей , браття-козаки» Степана Руданського, «Вкраїно-мати, кат сконав» Кирила Стеценка тощо), пісні на слова Тараса Шевченка і про Тараса Шевченка («Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої», «Зоре моя вечірняя»), низка колядок і молитов («Отче наш», «Єдинородний сину», «У Вифлеємі нині новина», «Нова радість стала», «Добрий вечір тобі, пане господарю», пісні про Романа Шухевича та Степана Бандеру.

Керівники

Галерея

Література

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.