Західний край

За́хідний край (рос. Западный край, пол. Ziemie zabrane) — неофіційна назва, введена в 1834 році істориком і журналістом Маурицієм Мохнацьким щодо західної частини Російської імперії, за винятком Царства Польського.

Три поділи Речі Посполитої на мапі

Ці території — були приєднані до Росії під час поділів Речі Посполитої наприкінці 18 століття (1772, 1793 і 1795) — були також відомі в Польщі, як «забрані землі» (пол. ziemie zabrane).

До Західного краю були віднесені такі землі Речі Посполитої:

Цей терен ніколи не був офіційною адміністративною одиницею Росії, але є загальною назвою для двох одиниць Північно-Західного краю і Південно-Західного краю.

Західний край складався з 9 губерній: 6 білоруських і литовських у складі Північно-Західного краю (Віленська губернія, Ковенська губернія, Гродненська губернія, Мінська губернія, Могилевська губернія і Вітебська губернія) і 3 українських у складі Південно-Західного краю (Волинська губернія, губернаторство Подільська губернія і Київська губернія).

Див. також


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.