Заячківські герба Правдич

Заячківські гербу Правдич (архаїчна форма прізвища Заячковські, пол. Zajączkowscy herbu Prawdzic) шляхетський рід (або роди, які послуговувалися одним прізвищем та гербом).

Заячківські герба Правдич в Україні

Історія

Рід походить із Зайончкова (пол. Zajączkow) у Краківській землі, де належав до пол. Szlachty Polskiej korzeni Rusinskich[1] (тому, можливо, його початки сягають часів Руського королівства). Під 1588 роком згадується архидиякон РКЦ, декан Клецький, пробощ Перемиський та Ярославський, Радимненський Павло Заячковський — посол короля Стефана Баторія до Папи Римського Григорія ХІІІ, помер 1588 року у віці 80 років, був похований в Ярославі. Ймовірно, з ним пов'язана нобілітація роду.

«1920 р. на Кичурі[2] знайшли шляхетський герб родини Заячківських, який на той час мав понад 300 років. Написаний був золотими літерами на пергаменті і завірений печаткою і підписом короля Стефана Баторія. Герб конфіскований Городенківським старостою і переданий до Варшави[3]
  • 1677 року помер єпископ Ярославський Габріель (Гавриїл) Заячковський.
  • Дорота - дружина Войцеха Потоцького гербу Пилява.

Теодор Заячківський герба Правдич і його дружина Анна з Яворських оселилися у Тишківцях (на той час — маєтку Потоцьких) у першій чверті 18 століття. Їх син Прокіп народився 12 липня 1725 року. Після поділів Польщі його нащадки, зрівняні у становищі із селянами, сплачували (як шляхтичі), за невідробіток панщини грошима[4].

Ця гілка Заячківських завжди були ревними уніатами, меценатами тишківецької церкви Воздвиження Чесного Хреста (де для представників роду було облаштоване спеціальне місце).

Заячківські герба Правдич із Тишківців

Заячківські герба Правдич у Білорусі

Є згадки про мешкання шляхти з таким прізвищем і гербом у пол. okolicę szlachecką Posolcze, parafia bieniakońska[7].

Примітки

  1. Польської шляхти русинського походження.
  2. Куток у Тишківцях.
  3. Богдан Купчинський, «Історія Тишківців», Коломия, 1994 — стор. 163
  4. 53 золотих ринських на рік.
  5. Син Марії з дому Заячківських.
  6. Сучасна Республіка Комі, Росія.
  7. Сучасне село Велика Посольч (біл. Вялікая Посальч) Беняконської сільради Вороновського району Гродненської області Республіки Білорусь.

Джерела та посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.